Technologia Warman® WRT®: Ulepszenie żywotności i wydajności pomp szlamowych Warman® AH® - Weir Minerals

Weir Minerals Poland

Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań przetwórczych dla naszych klientów w sektorach przemysłu górniczego i mineralnego, przeróbki piasku i żwiru, energetyki węglowej i przemysłu ogólnego.

Serwis tel. +48 65 619 32 93

Weir Minerals Poland to także profesjonalny serwis. Nasze doświadczenie oraz wiedza gwarantuje...

Czytaj więcej...

Przemysł ogólny

W każdym procesie produkcji mamy do czynienia z mułem lub szlamem, których obecność wymaga...

Czytaj więcej...

Energetyka

W sektorze energetycznym rozwiązania Weir Minerals znajdują powszechne zastosowanie w...

Czytaj więcej...

Piasek i żwir

W miejscach, gdzie powstają drogi, budynki i infrastruktura, zazwyczaj potrzebne są znaczne ilości piasku...

Czytaj więcej...

Górnictwo i minerały

Nasze produkty są uznawane za wiodące na świecie w obróbce szlamu – zarówno jeśli chodzi o...

Czytaj więcej...

pompa-zanurzeniowa

Newsletter

Wymienny wirnik i tuleja wlotowa Warman® WRT® zwiększają żywotność nawet o 50% i wykorzystują wydajną hydraulicznie konstrukcję o czterech łopatkach do zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych

Melbourne, Australia — wirniki i tuleje wlotowe Warman® w technologii Wear Reduction Technology (technologia redukcji zużycia, WRT®) to nowe narzędzie dla branży górniczej, która walczą ze stale rosnącymi wydatkami eksploatacyjnymi. Uproszczona konstrukcja części, która zapewnia redukcję całkowitych kosztów eksploatacji, poprawia wydajność, niezawodność i żywotność, stanowi proste i niedrogie ulepszenie kompatybilne ze wszystkimi pompami szlamowymi Warman® AH® z serii M i L.

Technologia Warman® WRT® jest zwieńczeniem dziesięcioleci badań nad wzorcami zużycia i sprawnością hydrauliczną wirników i tulei wlotowych pomp Warman® AH®. W połączeniu z unikatowym układem kanałów łopatkowych na tylnej osłonie wirnika wymiana wirnika pięciołopatkowego na nowoczesny model czterołopatkowy poprawia przepływ cieczy przez pompę i stanowi zmianę skokową w konstrukcji wirnika.

WRT Case Studies

Warman® WRT® stanowi skokową zmianę w konstrukcji wirnika i odporności na zużycie.

„Tym, co uwielbiam w naszej technologii redukcji zużycia jest sposób, w jaki podnosi ona poziom wszystkiego, czego oczekują nasi klienci od kultowej serii pomp Warman AH. Wykorzystuje ona najlepsze praktyki w dziedzinie technik projektowania stosowane przez najlepszych na świecie inżynierów pracujących nad pompami szlamowymi w celu maksymalizowania sprawności hydraulicznej i redukowania kosztów eksploatacyjnych bez jednoczesnego zwiększania złożoności pompy. Zastosowanie zaawansowanych, wytrzymałych na zużycie materiałów zwiększa niezawodność i redukuje czas potrzebny na konserwację pompy. Po prostu technologia ta sprawia, że najsłynniejsze na świecie pompy szlamowe stają się jeszcze lepsze”Marcus Lane, Globalny Kierownik ds. Produktu, Pompy odśrodkowe.

Usprawnienia hydrauliczne nie tylko zmniejszają pobór pompy w całym okresie użytkowania, ale też zmniejszają wymogi dotyczące nadwyżki antykawitacyjnej (NPSHr) pompy, co sprawia, że ulepszenie to jest idealnym sposobem na zrekompensowanie zmian procesowych lub nadawczych, które doprowadziły do przeciążenia pompy Warman® AH®.

WRT CFD

Model CFD demonstrujący sposób, w jaki konstrukcja czterołopatkowa wirnika WRT® znacząco zmniejsza zużycie w środku wirnika.

Technologia ta dowiodła już swej wartości w praktyce, na przykład w należącej do Blackham Resources kopalni złota Matilda w Australii Zachodniej, gdzie instalacja technologii Warman® WRT® przyczyniła się do ponad dwukrotnego wydłużenia żywotności wirnika stosowanego do pracy z bardzo wymagającym, ściernym i wysoce lepkim szlamem. Nowy wirnik i tuleja wlotowa zredukowały całkowite roczne koszty eksploatacji pompy o 27000 dolarów australijskich z uwagi na wyższą wydajność części oraz dłuższą żywotność.

„Jestem naprawdę dumny ze sposobu, w jaki firma Warman wprowadza innowacje dla istniejących klientów. Modernizacja technologii WRT w zainstalowanej pompie nigdy jeszcze nie była tak łatwa — następnym razem, gdy będzie potrzebna wymiana wirnika lub tulei wlotowej, wystarczy po prostu zainstalować części Warman WRT. Nic się nie zmieni w zakresie konfiguracji, montażu lub ogólnych praktyk konserwacyjnych. Nie jest wymagana zmiana prędkości pompy, a cały proces opiera się na istniejących narzędziach konserwacyjnych. W zasadzie jedyną zmianą jest to, że pompa zaczyna pracować dużo lepiej”podsumowuje Marcus.

Wszystkie dane techniczne powiązane z zestawem modernizacyjnym wirnika, a także pełny zestaw krzywych charakterystyk można uzyskać w lokalnym Centrum Serwisowym Weir Minerals lub w biurze obsługi.

Wirniki i tuleje wlotowe Warman® WRT® są dostępne na całym świecie.

pompy odwadniające

Copyright©. All rights reserved.