Z życia firmy - Weir Minerals

Z życia firmy

Aktualności

Z życia firmy

Inteligentne monitorowanie sprzętu zapewnia operatorom rurociągów zwiększoną kontrolę nad wydajnością i harmonogramami konserwacji, zmniejszając koszty operacyjne i nieplanowane przestoje. Weir Minerals, światowy lider w dziedzinie technologii premium i rozwiązań dla górnictwa, wprowadza na rynek Synertrex® IntelliWear™ – nowy cyfrowy system monitorowania zużycia węży w rurociągach szlamowych. Opracowany przez specjalistów Weir Minerals, inteligentny system odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na optymalizację i bezpieczeństwo w przemyśle wydobywczym.

Kamieniołom bazaltu zlokalizowany w Polsce poszukiwał trwalszych części zużywalnych dla kruszarki stożkowej Metso Nordberg GP300S.

W kolejnych próbach kamieniołom wykorzystał części ESCO w bezpośrednim porównaniu z częściami OEM. Sprawdźcie wyniki tego porównania!

Nowa pompa Warman

W dniach 6-9 września w Katowicach odbędą się Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego.

Pompa Warman® MCR® gwarantuje dwukrotnie większą żywotność i pozwala zaoszczędzić kopalni złota Agnico Eagle Laronde 70.000 USD rocznie. Nowoczesna konstrukcja i doskonałe materiały eksploatacyjne zmniejszają o połowę roczne koszty pracy pompy w zastosowaniach o wysokiej ścieralności, skracając ogólny czas konserwacji o 40%.

Weir Minerals i Andritz podpisały umowę podczas targów MINExpo 2021, rozszerzając swoje zaangażowanie i strategiczną współpracę na dostawę sprzętu do przetwarzania odpadów przeróbczych w przemyśle wydobywczym. Podstawy tej umowy zostały zbudowane na wspólnym zrozumieniu i wizji, aby umożliwić zrównoważone i wydajne dostarczanie zasobów naturalnych niezbędnych do stworzenia lepszej przyszłości świata.

Firma Weir Minerals zacieśniła swoją współpracę z Tronox Holding - jednym z wiodących producentów produktów z tytanu w Australii. Podpisana umowa przenosi obowiązek utrzymania, zarządzania aktywami i optymalizacji kluczowych urządzeń kopalni na naszą firmę. 

Nowe opatentowane osłony dławika sprawiają, że konserwacja pompy jest bezpieczniejsza i można je zamontować bez demontażu pompy.

Weir Minerals z dumą informuje o nowych teleskopowych osłonach dławnicowych, które dodatkowo chronią operatorów dokonujących regulacji uszczelnienia dławika w gamie pomp szlamowych Warman®.

Wymienny wirnik i tuleja wlotowa Warman® WRT® zwiększają żywotność nawet o 50% i wykorzystują wydajną hydraulicznie konstrukcję o czterech łopatkach do zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych

Nasza zaawansowana technologia materiałowa jest głównym elementem filozofii rozwiązań zintegrowanych Weir Minerals, czyli dostarczania urządzeń najwyższej jakości, które mają dłuższą żywotność i pozwalają zmniejszyć koszty ponoszone przez naszych klientów.

Utrzymanie wydajności przesiewania na hydrocyklonie w zamkniętych układach mielenia może stanowić wyzwanie. Mark Schmidt, Menedżer Produktu firmy Weir Minerals Canada, podzielił się z nami swoimi radami dotyczącymi rozwiązywania najczęściej spotykanych problemów.

Podkategorie

pompy odwadniające

Copyright©. All rights reserved.