Zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu Pattison Sand - Weir Minerals

Weir Minerals Poland

Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań przetwórczych dla naszych klientów w sektorach przemysłu górniczego i mineralnego, przeróbki piasku i żwiru, energetyki węglowej i przemysłu ogólnego.

Serwis tel. +48 65 619 32 93

Weir Minerals Poland to także profesjonalny serwis. Nasze doświadczenie oraz wiedza gwarantuje...

Czytaj więcej...

Przemysł ogólny

W każdym procesie produkcji mamy do czynienia z mułem lub szlamem, których obecność wymaga...

Czytaj więcej...

Energetyka

W sektorze energetycznym rozwiązania Weir Minerals znajdują powszechne zastosowanie w...

Czytaj więcej...

Piasek i żwir

W miejscach, gdzie powstają drogi, budynki i infrastruktura, zazwyczaj potrzebne są znaczne ilości piasku...

Czytaj więcej...

Górnictwo i minerały

Nasze produkty są uznawane za wiodące na świecie w obróbce szlamu – zarówno jeśli chodzi o...

Czytaj więcej...

pompa-zanurzeniowa

Newsletter

Pattison Sand to rodzinna firma oferująca piasek i kruszywo, która ma swoją siedzibę w amerykańskim stanie Iowa. Wytwarza ona szeroką gamę produktów i obsługuje wiele sektorów gospodarki, w tym branżę infrastrukturalną i budowlaną. Jako że Pattison Sand z powodzeniem korzysta w swoim zakładzie z licznych produktów Weir Minerals, chciał kupić wykonaną na zamówienie linię do produkcji ponad siedmiu rodzajów materiału: tłucznia betonowego, tłucznia drogowego i materiałów do podbudowy, tłucznia asfaltowego, destruktu asfaltowego, podsypki kolejowej i piasku łamanego. Było to skomplikowane zamówienie zważywszy, że większość zakładów produkcji kruszyw w tym regionie koncentruje się tylko na kilku produktach.

„Blisko współpracujemy z Pattison Sand i spędziliśmy dużo czasu w jego zakładzie, tworząc nowe pomysły i wypracowując nowe rozwiązania. Jeśli firma ma jakiś problem, nieustannie pracujemy nad rozwiązaniem, które spełni jej potrzeby i pozwoli wydajnie obsługiwać odbiorców końcowych. Kiedy Pattison Sand przedstawił ambitny plan nowej linii do produkcji kruszywa, nasz zespół ds. rozwiązań zintegrowanych podjął z tą firmą współpracę nad tym, aby taka linia faktycznie powstała” - mówi Eric Jones, Globalny Dyrektor ds. Obsługi Posprzedażowej Rynku Kruszyw w firmie Weir Minerals.

Wyjątkowy zakład, obejmujący zarówno kopalnię podziemną, jak i odkrywkową, położony jest nad rzeką Missisipi. Przetwarzanie wysoko ściernych materiałów oraz zróżnicowanie fizyczne zakładu oznaczało, że zadanie to wiąże się z szeregiem wyzwań technicznych i projektowych. Mając narzucony bardzo krótki termin realizacji i oddania do eksploatacji linii - tylko trzy miesiące - zespół ds. rozwiązań zintegrowanych Weir Minerals z determinacją dążył do spełnienia dokładnych wymagań Pattison Sand.

„Opracowaliśmy te rozwiązania we współpracy z Weir Minerals dzięki licznym próbom, sukcesom i porażkom, aż wreszcie uzyskaliśmy rezultaty, jakich potrzebowaliśmy, aby utrzymać się na rynku. Wiele opcji dostarczanych przez innych producentów sprzętu jest standardowych i zgodnych z katalogiem. Weir Minerals ma możliwość opracowania we współpracy z nami rozwiązań dla naszych konkretnych problemów” - podkreśla Chance Harvey, Dyrektor Działu Projektowego w Pattison Sands.

weirminerals 200

Zakład posiada unikatowy układ załadunku wagonów kolejowych, skąd produkt jest wysyłany do klientów od razu po zatwierdzeniu składu ziarnowego i danych dotyczących jakości. Oznaczało to, że Pattison Sand potrzebował wydajnej, niezawodnej linii produkcyjnej zdolnej spełnić surowe wymagania w zakresie dostaw.

Aby urzeczywistnić wizję Pattison Sand, Weir Mineral dostarczył szereg produktów, które pozwoliły stworzyć dwie stacje kruszenia pierwotnego i wtórnego. Były to między innymi przesiewacz wibracyjny Trio® TF5220, dwa podajniki rynnowe Trio® EF3603 oraz dwie kruszarki stożkowe Trio® TP450. Dostawa obejmowała także przesiewacze oddzielające, pochylone i pochylone do pracy na mokro Trio®, a także płuczkę do materiału drobnoziarnistego Trio® TSW4432. Zapewniono pełne szkolenie i wsparcie, a przedstawiciele Weir Minerals regularnie byli obecni w zakładzie, aby pomóc firmie Pattison Sand w zoptymalizowaniu całości procesu i osiągnięciu zamierzonych rezultatów.

Elastyczność linii wykonanej na zamówienie pozwoliła Pattison Sand działać bardziej wydajnie, przekroczyć cele produkcyjne oraz zwiększyć gamę oferowanych produktów. Od czasu uruchomienia linii produkcyjnej Pattison Sand produkuje na godzinę 500-800 ton kruszywa o niezmiennie wysokiej jakości, co oznacza około dwóch i pół miliona ton rocznie. Cztery leje zasypowe zapewniają załadunek z wydajnością 500 ton na godzinę, dzięki czemu Pattison Sand może wytwarzać różnorodne produkty i mimo to dotrzymywać wymagających terminów dostaw narzucanych przez klientów.

„Kiedy klienci kupują produkty Trio®, kupują lata doświadczeń ludzi z firmy, która z oddaniem pracuje na rzecz swojej branży i jej klientów. Ciągle dążymy do tego, aby być jak najbliżej naszych klientów. Nie zawsze się nam to udaje doskonale, ale razem pracujemy nad projektami i zawsze jesteśmy wobec klientów szczerzy. To właśnie ta transparentność i praca z takimi klientami, jak Pattison Sand pozwala dojść do końcowych rozwiązań” - dodaje Eric Jones.

 

 

Pytany o współpracę z Weir Minerals Kyle Pattison, właściciel Pattison Sand, stwierdził: “Pattison Sand Company i Weir Minerals mają dobre relacje biznesowe z tego względu, że udało nam się w przeszłości wspólnie rozwiązać wiele problemów i dostarczyć w terminie produkty dobrej jakości. W ludzkiej naturze leży to, że ściślej współpracuje się z firmą, która pomaga rozwiązywać ci twoje problemy i do tego zapewnia wzrost wartości. Nie wracasz do firmy, która tego nie robi.”

Wykazując poświęcenie i fachowość zespołu ds. rozwiązań zintegrowanych, Weir Minerals z łatwością sprostał wyzwaniu rozwiązania problemów klienta i zoptymalizowania jego działalności. Wejdź na stronę www.problemsolved.weir i zapoznaj się ze szczegółami projektu.

pompa Warman WGR2

pompy odwadniające

Copyright©. All rights reserved.