Pokolenia ekspertów pomp Warman® - John Otten - Weir Minerals

Weir Minerals Poland

Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań przetwórczych dla naszych klientów w sektorach przemysłu górniczego i mineralnego, przeróbki piasku i żwiru, energetyki węglowej i przemysłu ogólnego.

Serwis tel. +48 65 619 32 93

Weir Minerals Poland to także profesjonalny serwis. Nasze doświadczenie oraz wiedza gwarantuje...

Czytaj więcej...

Przemysł ogólny

W każdym procesie produkcji mamy do czynienia z mułem lub szlamem, których obecność wymaga...

Czytaj więcej...

Energetyka

W sektorze energetycznym rozwiązania Weir Minerals znajdują powszechne zastosowanie w...

Czytaj więcej...

Piasek i żwir

W miejscach, gdzie powstają drogi, budynki i infrastruktura, zazwyczaj potrzebne są znaczne ilości piasku...

Czytaj więcej...

Górnictwo i minerały

Nasze produkty są uznawane za wiodące na świecie w obróbce szlamu – zarówno jeśli chodzi o...

Czytaj więcej...

pompa-zanurzeniowa

Newsletter

W ramach naszej obchodów 80-lat pomp Warman® przedstawiamy trzeci profil w serii ekspertów, którzy byli zaangażowani w stworzenie tej kultowej pompy. Od poprzednich i obecnych inżynierów po dystrybutorów i klientów, nasza seria „Pokolenia ekspertów” bada ważny wkład tych osób w rozwój najbardziej znanego produktu Weir Minerals, pomp Warman®.

Nasz trzeci ekspert to John Otten, który od 43 lat współpracuje z pompami Warman®. Opowiadając o czasie spędzonym w Afryce Południowej, Anglii, Niemczech, a teraz także w Chile, z dumą opowiada o swoim doświadczeniu w tworzeniu Warman International - począwszy od wczesnych etapów ekspansji w Niemczech.

Kiedy rozpocząłeś pracę dla marki Warman®?

Po ukończeniu studiów w dziedzinie handlu na University of the Witwatersrand w Południowej Afryce w 1975 r. dołączyłem do Mitchell Cotts Engineering, licencjobiorcy pomp Warman® w Afryce, jako kierownik ds. sprzedaży. Ta rola polegała na wsparciu sprzedaży pomp szlamowych dla nowych projektów wydobywczych i współpracy z regionalnymi oddziałami i inżynierami sprzedaży.

W 1979 r. Przeniosłem się do Anglii, aby dołączyć do Simon Warman Ltd (joint venture między Simon Engineering i Warman International na rynku europejskim w tym czasie) jako kierownik ds. sprzedaży eksportowej pomp Warman® w Europie. W tej roli opiekowałem się wszystkimi naszymi agentami europejskimi, zanim zostałem poproszony o przeprowadzkę do Niemiec w 1982 roku jako dyrektor zarządzający krajów niemieckojęzycznych, w tym Austri i Szwajcari. Niemcy stały się dla mnie domem na 36 lat.

Kiedy upadła żelazna kurtyna, powiedziano mi: "Świetnie się spisałeś, teraz idź i otwórz biura w krajach Europy Wschodniej". Tak właśnie zrobiłem w Czechach, Polsce, na Ukrainie, w Rumunii. Uważam to za bardzo satysfakcjonujące. Później zostałem dyrektorem ds. sprzedaży technicznej w Europie.

Po ponad 42 latach w pompowaniu szlamu poproszono mnie o przeniesienie do Santiago w Chile, aby wspierać lokalne zespoły z moim doświadczeniem jako Champion Latam Circuit Pumps.

 

web 3

John Otten stoi obok pompy 650 MCR® w kopalni miedzi Teck Andacollo w Chile.

 

Spędziłeś 36 lat pracując w Niemczech i doświadczając wczesnych etapów wejścia marki Warman® na rynek niemiecki. Jak to wyglądało?

To było dla mnie nowe doświadczenie, odmienne od tego do czego byłem przyzwyczajony. W Południowej Afryce pompa Warman® była powszechnie znana i po prostu sprzedawała się sama. Każdy inżynier branży górniczej wie, że pompa Warman® jest najlepsza, podczas gdy w Niemczech ludzie pytali: "Co to jest?"

Było jasne, że musimy pokazać, że jesteśmy obecni na niemieckim rynku, więc musieliśmy odrobić pracę domową. Kiedy po raz pierwszy przyjechałem, mieliśmy poważne problemy z istniejącymi instalacjami, więc pracowaliśmy nad problemami i to był nasz priorytet. Po dwóch lub trzech latach i pracy po 60 do 70 godzin tygodniowo biznes zaczął rosnąć. Wiedząc, że naszą siłą była sama pompa Warman®, prowadziliśmy porównania jeden do jednego produktów konkurencji i wygrywaliśmy prawie za każdym razem.

Z małym zespołem sześciu osób udało nam się zbudować biznes, powoli, ale stabilnie. Z dumą stwierdzam, że dwie z nich nadal pracują dla nas, od prawie 40 lat.

Czy jest jedna historia, która wyróżnia się od czasu sprzedaży pomp Warman®?

Podczas pionierskiego etapu w Niemczech, kiedy wciąż próbowaliśmy wejść na rynek, konkurent zainstalował pogłębiarkę dla fabryki piasku kwarcowego. Pogłębiarka i pompy wspomagające zużywały się co kilka tygodni. Wiedząc, że nasze pompy Warman® mogą być lepsze, zaoferowaliśmy bardzo sfrustrowanemu klientowi trzymiesięczną próbę dla trzech pomp. To było na szczycie wzgórza i bardzo trudno było się do niego dostać, ale zapewniliśmy, że pompy idealnie pasują do stacji podnoszenia ciśnienia. Kiedy rozpoczęliśmy test, byliśmy bardzo zdenerwowani, ale zadziałało to perfekcyjnie. Mieliśmy łzy w oczach, byliśmy bardzo szczęśliwi! Następnie klient kupił tylko pompy Warman® dla swoich trzech zakładów przetwarzania piasku krzemionkowego.

Poinformuj nas o swojej pierwszej sprzedaży pompy Warman®.

Moja pierwsza sprzedaż pompy Warman® była dla Finsch, jednej z nowych kopalni diamentów De Beers w Południowej Afryce. Z pamięci w projekcie wzięło udział 110 pomp i walczyliśmy z dwoma głównymi konkurentami. Jeden z nich, Envirotech®, jest teraz również częścią Weir Minerals. Byłem dumny, kiedy dokonaliśmy tej sprzedaży - wspaniałe uczucie!

Ile pomp Warman® sprzedałeś do tej pory?

Tysiące -  jeśli nie dziesiątki tysięcy! Warman® jest największym producentem pomp do szlamu na świecie, więc nie mogę podać dokładnej ilości. Nie chodzi jednak o ilość, liczy się jakość. W Chile ogromne pompy Warman® MCR są warte miliony, ale każda pompa do szlamu ma znaczenie dla klienta, niezależnie od wielkości.

Z twojego doświadczenia, jaka była najpopularniejsza pompa Warman® wśród klientów?

To byłaby seria Warman® AH®. Ma ponad 60 lat, ale przetrwała próbę czasu i nadal jest ikoną przemysłu wydobywczego. Pompa Warman® jest znana jako podstawowy produkt naszej branży. AH® jest natomiast najczęściej kopiowanym asortymentem na świecie.

pompa Warman WGR2

pompy odwadniające

Copyright©. All rights reserved.