Świętujemy 80 lat innowacji - Weir Minerals

Weir Minerals Poland

Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań przetwórczych dla naszych klientów w sektorach przemysłu górniczego i mineralnego, przeróbki piasku i żwiru, energetyki węglowej i przemysłu ogólnego.

Serwis tel. +48 65 619 32 93

Weir Minerals Poland to także profesjonalny serwis. Nasze doświadczenie oraz wiedza gwarantuje...

Czytaj więcej...

Przemysł ogólny

W każdym procesie produkcji mamy do czynienia z mułem lub szlamem, których obecność wymaga...

Czytaj więcej...

Energetyka

W sektorze energetycznym rozwiązania Weir Minerals znajdują powszechne zastosowanie w...

Czytaj więcej...

Piasek i żwir

W miejscach, gdzie powstają drogi, budynki i infrastruktura, zazwyczaj potrzebne są znaczne ilości piasku...

Czytaj więcej...

Górnictwo i minerały

Nasze produkty są uznawane za wiodące na świecie w obróbce szlamu – zarówno jeśli chodzi o...

Czytaj więcej...

pompa-zanurzeniowa

Newsletter

Minęło już 80 lat od wynalezienia przez Charlesa Warmana kultowej pompy szlamowej Warman®, która zrewolucjonizowała przemysł wydobywczy i po dziś dzień przesuwa granice wydajności pomp. Na cześć tej legendarnej marki pod koniec maja Weir Minerals zorganizowało imprezę w Kalgoorlie, Australia Zachodnia. W trakcie wieczoru uczestnicy imprezy powrócili do historii pompy Warmana i uzyskali informacje o nowo planowanych innowacjach.

 

„Było dla nas przywilejem dzielić ten szczególny wieczór z niektórymi z naszych najważniejszych klientów, dawnymi i obecnymi pracownikami oraz członkami Western Australian School of Mines”, powiedział Ricardo Garib, prezes oddziału Weir Minerals. „Warman to jedna z naszych czołowych marek. Jest to produkt, który faktycznie kształtował przemysł wydobywczy przez ostatnie 80 lat i z którego wszyscy jesteśmy bardzo dumni. Pompa Warman, która została wynaleziona, aby rozwiązać problemy dużego zużycia pomp do pompowania szlamu, przyczyniła się do stworzenia dobrze prosperującej firmy przemysłowej, a obecnie stanowi podstawę Weir Minerals, zatrudniającej 8000 ludzi w ponad 150 ośrodkach wytwórczych i serwisowych na całym świecie.”

Zawsze twórczy

Charles Warman wynalazł pompę szlamową Warman® w Kalgoorlie w 1938 roku. Była to odporna na zużycie pompa, która miała wymienne okładziny i wymienny wirnik – coś czego nie oferował nikt wcześniej.

charlesweb

„Charles Warman był wizjonerem i innowatorem. Zastosowanie gumowych okładzin w pompie było przełomowe, ponieważ ograniczało koszty eksploatacyjne, było bezpieczne w użytkowaniu i dawało dłuższą żywotność w wielu zastosowaniach z zawiesiną ścierną. Jest to wspaniały przykład rozwiązywania problemów klientów, korzystając z materiałoznawstwa, o którym po dziś dzień mówi się na uniwersytetach” Marcus Lane, globalny kierownik ds. produktu dla pomp odśrodkowych w Weir Minerals.

Pompa szybko zaczęła być powszechnie stosowna w kopalniach złota w całej Australii Zachodniej, a do lat 50. XX wieku w miarę wzrostu zapotrzebowania, Charles Warman rozszerzył działalność, otwierając biura w Sydney i Perth.

Artarmonoffice

W latach 60. XX wieku firma nadal szybko się rozrastała, otwierając filie produkcyjne i punkty sprzedaży na całym świecie. Pompa Warman® serii A została zaakceptowana przez specjalistów w branży i szybko stała się liderem w swojej dziedzinie. Dalsze prace nad pompą Warman AH® doprowadziły do opracowania wymiennych metalowych i gumowych części szybkozużywających się.

Zawsze lepsi

W 1974 roku serię pomp Warman® AH rozszerzono o pompę wysokoprężną AHP. W tym czasie była to największa na świecie wysokoprężna pompa szlamowa z okładziną gumową, która po dziś dzień jest używana w liniach technologicznych do przetwarzania odpadów.

Innowacje kontynuowane były przez dekady, firma tworzyła pompy przeznaczone do różnych zastosowań w trudnych warunkach, w tym w instalacji odsiarczania spalin. W 1994 roku pompa Warman® GSL została opracowana do pracy przy wysokim natężeniu przepływu i z zawiesinami o wysokiej korozyjności. Pompa ta wzięła rynek szturmem i ze względu na najlepszą wydajność i długi okres eksploatacji stała się normą na świecie.

„Moim zdaniem jednym z głównych powodów wzrostu popularności pompy Warman jest jej niezawodność, ludzie zaczęli jej ufać, ponieważ jest na rynku już od tak dawna. Dzięki temu zaufaniu mogą skupić się na innych aspektach pracy instalacji i nie martwić się, że awaria pompy zatrzyma ich biznes” powiedział Marcus Lane.

Zawsze innowacyjni

Weir Group Plc nabyła pompę Warman® w 1999 roku i rozpoczęła całkiem nowy rozdział. W ramach oddziału Weir Minerals osiągnięto szereg postępów technologicznych dla serii pomp Warman®. W 2002 roku opracowano nową rewolucyjną konstrukcję wirnika i wlotu do pompowania piany mineralnej i gęstych szlamów lepkich, a w 2009 roku w Weir Minerals opracowało pompę Warman® WBH z regulowaną osiową i obrotową tuleją wlotową do wyrównywania poziomu zużycia. Ze względu na innowacyjną konstrukcję pompa ta szybko stała się nową normą pomp szlamowych.

Chileweb

„W Weir Minerals stale myślimy w jaki nowy sposób usprawnić działanie pompy Warman dla naszych klientów. Badania i rozwój leżą u podstaw wszystkich nowości, jakie wprowadziliśmy do produktu i są absolutnie kluczowe dla naszej działalności ” powiedział Marcus Lane. „Świetnie rozumiemy liczne środowiska, w jakich pracują nasze pompy i mechanizmy ich zużywania się. Pozwoliło nam to na dopasowanie geometrii i materiałów do poszczególnych zastosowań oraz na osiągnięcie przewagi konkurencyjnej na rynku.”

Dziś pompa Warman® ma niezrównaną ogólnoświatową reputację w pompowaniu szlamu, zajmując znaczną część globalnego rynku wydobywczego. W niewielu kopalniach na świecie nie używa się pomp szlamowych Warman®.

WarmanKalgoorlie

Technologia rozwija się w niebywałym tempie, a w miarę postępu technologii społeczeństwo domaga się nowych materiałów, zaś pompa Warman® jest gotowa, aby je dostarczyć. Firma Weir Minerals opracowała własną platformę IoT Synertrex™, którą można dopasować do pompy Warman®, aby monitorować jej wydajność.

„W ciągu ostatnich osiemdziesięciu lat pompa Warman pozwoliła nam na zdobycie rozległej wiedzy na temat sposobu funkcjonowania pomp i skutecznego transportu zawiesin. Platforma Synertrex będzie mogła gromadzić tą rozległą wiedzę by usprawniać produkt” powiedział Michael Hambe, specjalista ds. danych Weir Minerals. „Platforma Synertrex pozwala gromadzić i analizować dane, aby przewidywać wydajność pompy i określić skuteczność jej działania. Pozwala to naszym klientom eksploatować pompy na optymalnym poziomie wydajności.”

Zawsze Warman

Umiejętność firmy Weir Minerals w zakresie opracowywania coraz lepszej technologii materiałów i konstrukcji, poparta fantastycznym serwisem i usługami wsparcia dla klientów, pozwala firmie być zawsze o krok przed konkurencją.

„Jeśli chodzi o australijski eksport wydobywczy, pompa Warman to prawdopodobnie jedna z najlepszych historii sukcesu. Będziemy dalej wprowadzać innowacje i stale usprawniać pompę Warman®” podsumowuje Ricardo Garib.

Po rocznicowej imprezie w Kalgoorlie, firma Weir Minerals rozpoczęła sześciomiesięczne świętowanie, opowiadając historię Warman®, wspominając pokolenie specjalistów stojących za marką, odkrywając nowe innowacje w pompach i opowiadając historię trwałych pomp w kopalniach na całym świecie. Odwiedź https://www.global.weir/industries/minerals/always-warman/, aby dowiedzieć się więcej.

pompa Warman WGR2

pompy odwadniające

Copyright©. All rights reserved.