Nowa generacja pomp Warman® WGR® - Weir Minerals

Weir Minerals Poland

Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań przetwórczych dla naszych klientów w sektorach przemysłu górniczego i mineralnego, przeróbki piasku i żwiru, energetyki węglowej i przemysłu ogólnego.

Serwis tel. +48 65 619 32 93

Weir Minerals Poland to także profesjonalny serwis. Nasze doświadczenie oraz wiedza gwarantuje...

Czytaj więcej...

Przemysł ogólny

W każdym procesie produkcji mamy do czynienia z mułem lub szlamem, których obecność wymaga...

Czytaj więcej...

Energetyka

W sektorze energetycznym rozwiązania Weir Minerals znajdują powszechne zastosowanie w...

Czytaj więcej...

Piasek i żwir

W miejscach, gdzie powstają drogi, budynki i infrastruktura, zazwyczaj potrzebne są znaczne ilości piasku...

Czytaj więcej...

Górnictwo i minerały

Nasze produkty są uznawane za wiodące na świecie w obróbce szlamu – zarówno jeśli chodzi o...

Czytaj więcej...

pompa-zanurzeniowa

Newsletter

Dostosowanie technologii i modernizacja istniejących projektów prowadzi do znaczących oszczędności dla klientów Weir Minerals. Po niedawnym wprowadzeniu na rynek drugiej generacji pompy Warman® WGR®, starszy menedżer produktu w dziale pomp Harvinder Bhabra omawia, w jaki sposób firma wykorzystuje wiedzę fachową w terenie, badania i rozwój oraz wiedzę o produkcji. 

Wszystko po to, aby zapewnić rozwiązania ukierunkowane na klienta, które obniżają całkowity koszt eksploatacji.

Technologia i innowacje kluczowe dla stworzenia pompy drugiej generacji

Wyzwania stojące dziś przed branżą piasku i kruszyw są liczne i zróżnicowane. Aby pomóc klientom w rozwiązaniu tych problemów, dostawcy sprzętu muszą robić więcej, niż tylko sprzedawać maszyny. Wykorzystując nowe technologie, solidną obsługę posprzedażną oraz indywidualne umowy serwisowe oparte na takich czynnikach, jak koszt przetworzonego tonażu, firma Weir Minerals ewoluowała od dostawców sprzętu do dostawców rozwiązań.

Innowacje produktowe i procesowe są nieustannie wprowadzane przez firmę Weir Minerals w celu obniżenia całkowitych kosztów eksploatacji sprzętu, co ilustruje niedawno wprowadzona do obiegu pompa szlamowa Warman® WGR® firmy Weir Minerals. Chęć dostosowania istniejących technologii, wykorzystanie najbardziej zaawansowanych materiałów i zastosowanie najnowszych technik projektowania hydraulicznego pozwala firmie Weir Minerals wykorzystać swoje bogate doświadczenie do wytwarzania najbardziej innowacyjnych i wydajnych produktów na rynku.

W porównaniu z poprzednią wersją, pompa Warman® WGR® drugiej generacji oferuje zwiększoną wydajność, trwałość i łatwość konserwacji, przy zachowaniu wszechstronności oryginalnej pompy WGR. Pompa drugiej generacji jest idealna do zastosowań w branży piasku i kruszyw, a nowa hydrauliczna konstrukcja pozwala na wydajną pracę z szeroką gamą materiałów przy minimalnym zużyciu energii. Ponieważ klienci napotykają na wiele podobnych wyzwań podczas procesu odpiaszczania, pompa WGR® jest również atrakcyjną opcją dla tej aplikacji.

Pompa drugiej generacji oferuje szereg udoskonaleń pierwotnej wersji, w tym niższy koszt eksploatacji dzięki lepszej wydajności i łatwości konserwacji.

 

Projektowanie zorientowane na klienta

Oryginalna konstrukcja pomp Warman® WGR® została zmodernizowana, ​​aby uwzględnić ulepszenia konstrukcyjne. Po wysłuchaniu opinii naszych klientów wprowadziliśmy następujące zmiany, które obejmują; 

- jednoczęściową obudowę ssącą

- stałe kołnierze i port spustowy

Zapewnia to prostszą konstrukcję z mniejszą liczbą elementów, łatwiejszą instalację i konserwację oraz możliwość drenażu systemu podczas przestojów.Pompę WGR® drugiej generacji można teraz wyposażyć w szereg opcji dławika o ulepszonym uszczelnieniu, dławik wodny o niskim przepływie, a także w utrzymaniu zdalnie regulowanego zespołu dławika D.

Udoskonalona konstrukcja hydrauliczna zmniejsza wewnętrzne turbulencje, zwiększając w ten sposób wydajność i minimalizując zużycie. Ponieważ globalne koszty energii elektrycznej nadal rosną, pompa drugiej generacji WGR® oferuje redukcję kosztów dla klientów, którzy wymagają bardziej energooszczędnych produktów.Dalsze udoskonalenia w stosunku do oryginalnego projektu obejmują dławik wylotowy o dużej średnicy. Zaprojektowany został on w celu zabezpieczenia przeciw wyższym ciśnieniom wlotowym. Uproszczona konstrukcja z mniejszą liczbą części, powoduje łatwiejszą konserwację.

Dokonano wielu zmian w wirniku, który jest wyłożony gumą Linatex® Premium. Udoskonalona rama nośna zawiera kołnierz zwalniający do łatwego usuwania, podczas gdy sam wirnik jest regulowany, aby zminimalizować zużycie. Zamontowane w wyjmowanej obudowie i przymocowane do sztywnej podstawy, łożyska o dużej pojemności są w stanie wytrzymać duże obciążenia, zapewniając dłuższą żywotność. Dodano także integralne punkty podnoszenia, aby ułatwić bezpieczne przenoszenie ciężkich odlewów. Pompa jest wyłożona gumą Linatex® premium, która zapewnia lepszą trwałość. Powszechnie uważany za odporny na zużycie kauczuk do mokrych zastosowań ściernych - guma Linatex® premium wykonana jest w 95% z naturalnego kauczuku; jest niezwykle wytrzymała i sprężysta. To także najlepsza opcja materiałowa dla mokrych części pompy drugiej generacji WGR®.

Oferta pomp składa się z siedmiu wielkości, od 35 mm do 250 mm, i posiada szereg konfiguracji napędów silnikowych dostosowanych do różnych zastosowań.

 

Dostosowanie technologii

Ciągłe badania i rozwój są niezbędne do projektowania i wytwarzania pomp wysokiej jakości. Pompa Warman® WGR® drugiej generacji łączy najnowsze materiały i technologie, aby zapewnić jak największą trwałość i wszechstronność.

Jako czołowy producent urządzeń Weir Minerals angażuje się w rozwój i wykorzystanie nowych technologii. Najnowocześniejsze techniki, w tym CFD (obliczeniowa dynamika płynów), zostały wykorzystane przy opracowywaniu Pompy Warman® WGR® drugiej generacji. Narzędzia te pomogły zidentyfikować obszary, w których można przedłużyć żywotność, poprawić sprawność hydrauliczną i zoptymalizować konserwację. Zostało to następnie zweryfikowane podczas prób terenowych. Kluczowym wymaganiem funkcjonalnym było zaprojektowanie elementów zużywających się, aby osiągnąć koniec ich żywotności w przybliżeniu w tym samym czasie, zapewniając w ten sposób mniej przestojów konserwacyjnych i minimalny czas przestojów. 

 

Niezawodna i ekonomiczna

Weir Minerals dąży do osiągnięcia wiodących na rynku postępów technologicznych, które pozwalają obniżyć koszty i ułatwić konserwację, co zwiększa zyski naszych klientów. Weir Minerals produkuje gamę odpornych na ścieranie, wysoce technicznych produktów, w tym marek Warman®, GEHO® i Cavex®.

Pompa Warman® WGR® drugiej generacji jest dostępna w oddziałach Weir Minerals na całym świecie.

pompa Warman WGR2

pompy odwadniające

Copyright©. All rights reserved.