Poszerzenie oferty zaworów Weir Minerals® - Weir Minerals

Weir Minerals Poland

Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań przetwórczych dla naszych klientów w sektorach przemysłu górniczego i mineralnego, przeróbki piasku i żwiru, energetyki węglowej i przemysłu ogólnego.

Serwis tel. +48 65 619 32 93

Weir Minerals Poland to także profesjonalny serwis. Nasze doświadczenie oraz wiedza gwarantuje...

Czytaj więcej...

Przemysł ogólny

W każdym procesie produkcji mamy do czynienia z mułem lub szlamem, których obecność wymaga...

Czytaj więcej...

Energetyka

W sektorze energetycznym rozwiązania Weir Minerals znajdują powszechne zastosowanie w...

Czytaj więcej...

Piasek i żwir

W miejscach, gdzie powstają drogi, budynki i infrastruktura, zazwyczaj potrzebne są znaczne ilości piasku...

Czytaj więcej...

Górnictwo i minerały

Nasze produkty są uznawane za wiodące na świecie w obróbce szlamu – zarówno jeśli chodzi o...

Czytaj więcej...

pompa-zanurzeniowa

Newsletter

Niedawno firmy Weir Minerals® i MOGAS Industries podpisały umowę dotyczącą dystrybucji zaworów kulowych, przeznaczonych do pracy w trudnych warunkach. Umowa rozszerza ofertę zaworów szlamowych Weir Minerals®, mających zastosowanie w wysokociśnieniowych rurociągach szlamu. Połączona wiedza obu firm da naszym klientom zwiększoną niezawodność eksploatacyjną oraz rentowność produktów.

Weir Minerals® jest liczącym się na światowych rynkach konstruktorem i producentem wysokociśnieniowych pomp wyporowych szlamu, stosowanych przy transporcie szlamu z rud i odpadów produkcyjnych na duże odległości. Kluczowym elementem w stacjach pomp rurociągu jest zawór kulowy do pracy w trudnych warunkach osadzony w metalu, który Weir Minerals® może teraz oferować klientom dzięki podpisaniu umowy z MOGAS.

Unikalne doświadczenie Weir Minerals®, zdobyte podczas instalacji ponad 1500 pomp szlamowych GEHO® PD, wpłynęło na stworzenie najwyższej jakości projektów hydraulicznych i specjalistycznych rozwiązań w zakresie użytych materiałów, aby zapobiec zużyciu podczas zastosowań do substancji ściernych i żrących.  

MOGAS już od ponad 40 lat dostarcza na światowe rynki osadzone w metalu zawory kulowe do pracy w trudnych warunkach oraz rozwiązania odpowiednie do najtrudniejszych zastosowań. To pierwsza firma, która z sukcesem wprowadziła osadzone w metalu zawory kulowe do pracy w trudnych warunkach do rurociągów transportujących szlam. 

Umowa ta umożliwi wprowadzenie niezawodnych zaworów MOGAS do regionów, do których wcześniej ta firma miała ograniczony dostęp. 

Jak mówi Matt Mogas, Prezes i CEO MOGAS Industries: "Wysokociśnieniowe pompy wyporowe szlamu GEHO produkowane przez Weir Minerals® mają duży udział w rynku wysokociśnieniowych rurociągów szlamu używanych w górnictwie oraz rozbudowaną sieć sprzedaży.”

Niniejsza umowa daje firmie MOGAS możliwość zaistnienia na rynkach, na których nie byliśmy wcześniej zbyt aktywni, a także rozszerza ofertę Weir Minerals® Total Solutions o zawory kulowe do pracy w trudnych warunkach. Bardzo nas to cieszy. Obie firmy odniosą korzyści z tej umowy."

John Abbott, Kierownik Produktu Global Valves w Weir Minerals®, dodaje: "Poza tym, że zawory MOGAS pasują idealnie do naszych wysokociśnieniowych pomp szlamowych, są także ważnym uzupełnieniem naszej oferty zaworów". Ponadto MOGAS cieszy się doskonałą reputacją na rynku i z radością nawiązaliśmy z nimi współpracę".

 

pompy odwadniające

Copyright©. All rights reserved.