Weir Minerals zacieśnia współpracę z międzynarodową grupą technologiczną Andritz - Weir Minerals

Weir Minerals Poland

Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań przetwórczych dla naszych klientów w sektorach przemysłu górniczego i mineralnego, przeróbki piasku i żwiru, energetyki węglowej i przemysłu ogólnego.

Serwis tel. +48 65 619 32 93

Weir Minerals Poland to także profesjonalny serwis. Nasze doświadczenie oraz wiedza gwarantuje...

Czytaj więcej...

Przemysł ogólny

W każdym procesie produkcji mamy do czynienia z mułem lub szlamem, których obecność wymaga...

Czytaj więcej...

Energetyka

W sektorze energetycznym rozwiązania Weir Minerals znajdują powszechne zastosowanie w...

Czytaj więcej...

Piasek i żwir

W miejscach, gdzie powstają drogi, budynki i infrastruktura, zazwyczaj potrzebne są znaczne ilości piasku...

Czytaj więcej...

Górnictwo i minerały

Nasze produkty są uznawane za wiodące na świecie w obróbce szlamu – zarówno jeśli chodzi o...

Czytaj więcej...

pompa-zanurzeniowa

Newsletter

Weir Minerals i Andritz podpisały umowę podczas targów MINExpo 2021, rozszerzając swoje zaangażowanie i strategiczną współpracę na dostawę sprzętu do przetwarzania odpadów przeróbczych w przemyśle wydobywczym. Podstawy tej umowy zostały zbudowane na wspólnym zrozumieniu i wizji, aby umożliwić zrównoważone i wydajne dostarczanie zasobów naturalnych niezbędnych do stworzenia lepszej przyszłości świata.

Od 2018 roku partnerstwo Weir Minerals i Andritz pozwoliło współpracować przy wspólnych projektach odpadów przeróbczych. Ta wspólna historia jako partnerów umocniła przekonanie, że razem Weir Minerals i Andritz są silniejsi.

Ten wspólny sukces doprowadził zarówno Weir Minerals, jak i Andritz do ​​rozszerzenia swojej oferty na wszystkie regiony na całym świecie. Wykorzystując sprawdzone technologie separacji i odwadniania Andritz, Weir Minerals wzmocnił swoje możliwości w kopalniach, prezentując wiodące na rynku produkty, od wydobycia po rozdrabnianie, obieg młyna i zarządzanie odpadami.

„Weir Minerals dostarcza rozwiązania dla odpadów przeróbczych od dziesięcioleci; posiadamy dedykowane ośrodki badawcze – Weir Technical Center w Melbourne w Australii oraz Sustainable Mining Center w Venlo w Holandii – które rzucają wyzwanie konwencjonalnym sposobom myślenia o odpadach, jednocześnie opracowując praktyczne, innowacyjne i zrównoważone rozwiązania, które zmniejszą koszty operacyjne i poprawią bezpieczeństwo”powiedział Ricardo Garib, prezes Weir Minerals Division.

„Spadek zawartości rudy oznacza, że ​​kopalnie produkują więcej odpadów przeróbczych niż kiedykolwiek wcześniej. Jednym z wyzwań związanych z zarządzaniem odpadami przeróbczymi jest fakt, że nie może istnieć podejście uniwersalne dla wszystkich. Każda kopalnia wymaga dopasowanego rozwiązania, które dokładnie uwzględnia przerabiane minerały, a także warunki klimatyczne i geologiczne terenu. Weir Minerals szczyci się posiadaniem zarówno wiedzy fachowej, jak i sprzętu, które pozwalają nam współpracować z kopalniami na całym świecie w celu planowania i wdrażania rozwiązań dotyczących odpadów w oparciu o unikalne wyzwania ich działalności, a ta umowa z Andritz zwiększa te możliwości”.

isodry andritz

„Andritz ma długą historię istnienia w wielu różnych branżach. Jesteśmy bardzo dumni z pracy, jaką wykonaliśmy z Weir Minerals. Razem jesteśmy podekscytowani dalszym dostarczaniem wspólnej oferty zrównoważonych rozwiązań z wartością dodaną odpadów przeróbczych. Obie firmy wnoszą do partnerstwa różne kompetencje i know-how. Uzupełniamy się nawzajem i ostatecznie skorzystają na tym nasi klienci”powiedział Steve Huff, prezes Andritz Separation.

Zarządzanie odpadami stanowi ważny element szerszego zintegrowanego podejścia firmy Weir Minerals do rozwiązań, które uwzględnia problemy i wyzwania z każdej perspektywy i wykorzystuje szereg ekspertów – między innymi inżynierów procesu, inżynierów projektantów, ekspertów ds. produktów i materiałoznawców – w celu identyfikacji potencjalnych wyzwań i możliwości oraz dostarczania rozwiązania dostosowanego do potrzeb.

Ta najnowsza umowa wzbogaca naszą ogólną ofertę odpadów przeróbczych i umożliwia nam dostarczanie naszym klientom kompletnego rozwiązania. Pod marką IsoDry będziemy nadal oferować klientom szereg technologii separacji mechanicznej, takich jak zagęszczacze, prasy filtracyjne, wirówki i próżniowe filtry taśmowe”powiedział Charlie Stone, Weir Minerals VP Sales and Business Development-Mill Circuit.

Weir Minerals wzmocnił swój zespół ds. odpadów przeróbczych, aby wspierać rynek i zapewnić, że może dostarczać innowacyjne rozwiązania w oparciu o specyficzne wymagania każdego klienta.

Umowa daje możliwość potencjalnej przyszłej współpracy w zakresie technologii, wykorzystując wiodącą na rynku technologię separacji Andritz w połączeniu z technologią przetwarzania minerałów i odpadów przeróbczych Weir Minerals. Wiele z tych produktów – pompy Warman® do transportu odpadów płynnych, pompy GEHO® do transportu pasty, hydrocyklony Cavex® do odwadniania odpadów poflotacyjnych oraz gama rozwiązań odwadniających Multiflo® – stanowią integralną część pomocy dla górnictwa w zarządzaniu odpadami.

Weir Minerals i Andritz również potwierdziły swoje wspólne zaangażowanie w zrównoważony rozwój. jest to istotna część zarówno ich strategii biznesowych, jak i korporacyjnych. Obie firmy przedstawiły ambitne plany ograniczenia emisji dwutlenku węgla, a ich podejście do inicjatyw ESG obejmuje wszystkie aspekty ich organizacji.

„Akcjonariusze słusznie domagają się bardziej zrównoważonych praktyk wydobywczych, a zarządzanie odpadami jest obszarem, w którym istnieje wiele możliwości poprawy. Weir Minerals chce odgrywać kluczową rolę w zmianie sposobu myślenia w branży i zarządzania odpadami przeróbczymi. Ostatecznie wierzymy, że zrównoważone rozwiązania są nie tylko korzystne dla środowiska, ale także obniżają koszty operacyjne i minimalizują ryzyko”powiedział David Almond, Globalny Dyrektor ds. Procesu Zarządzania Produktami Weir Minerals.

„Weir dąży do tego, aby nasi klienci posiadali możliwie najbardziej zrównoważeni i wydajne rozwiązania. To nasz podstawowy cel i sedno tego, co robimy. Wierzymy, że wprowadzenie zrównoważonego rozwoju w całej naszej organizacji chroni i tworzy długoterminową wartość dla naszych interesariuszy oraz zabezpiecza długoterminową przyszłość Weir. Nasze podejście do zarządzania odpadami stanowi rozszerzenie naszej szerszej strategii korporacyjnej. Istnieje możliwość dokonania długotrwałej, znaczącej zmiany w sposobie myślenia sektora wydobywczego i zarządzania odpadami przeróbczymi, a Weir jest dumny z bycia jednym z liderów branży”powiedział Jon Stanton, dyrektor generalny Grupy Weir.

pompy odwadniające

Copyright©. All rights reserved.