Dlaczego hydrocyklon Cavex® CVXT jest najlepszym wyborem dla klasyfikacji węgla - Weir Minerals

Weir Minerals Poland

Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań przetwórczych dla naszych klientów w sektorach przemysłu górniczego i mineralnego, przeróbki piasku i żwiru, energetyki węglowej i przemysłu ogólnego.

Serwis tel. +48 65 619 32 93

Weir Minerals Poland to także profesjonalny serwis. Nasze doświadczenie oraz wiedza gwarantuje...

Czytaj więcej...

Przemysł ogólny

W każdym procesie produkcji mamy do czynienia z mułem lub szlamem, których obecność wymaga...

Czytaj więcej...

Energetyka

W sektorze energetycznym rozwiązania Weir Minerals znajdują powszechne zastosowanie w...

Czytaj więcej...

Piasek i żwir

W miejscach, gdzie powstają drogi, budynki i infrastruktura, zazwyczaj potrzebne są znaczne ilości piasku...

Czytaj więcej...

Górnictwo i minerały

Nasze produkty są uznawane za wiodące na świecie w obróbce szlamu – zarówno jeśli chodzi o...

Czytaj więcej...

pompa-zanurzeniowa

Newsletter

Badamy, w jaki sposób hydrocyklony Cavex® CVXT zapewniają wyjątkową żywotność w wymagających zastosowaniach węglowych. Na całym świecie kopalnie węgla pracują pod silną presją utrzymania swoich zysków poprzez ograniczenie wydatków operacyjnych i zwiększenie wydajności. Podczas gdy znaczna część tych wysiłków koncentruje się na urządzeniach do kruszenia i płukania, istnieją znaczne możliwości poprawy operacji poprzez usunięcie powtarzających się problemów związanych z utrzymaniem i wyeliminowanie wąskich gardeł w procesach pompowania i klasyfikacji.

Często pomijane są urządzenia, takie jak hydrocyklony Cavex® CVXT. Mogą one jednak znacznie przewyższać mniej zoptymalizowane cyklony w separacji i klasyfikacji węgla, oferując jednocześnie wysoką wydajność, która pozwala operatorom zmniejszyć liczbę cyklonów w ich klastrach.

cavex hydrocyklon

Wykładziny zmniejszają turbulencje

Oprócz fizycznego pochłaniania uderzenia węgla, wykładzina hydrocyklonu Cavex® CVXT odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu wydajnego przepływu medium przez hydrocyklon. Aby utrzymać wydajność, używamy specjalnie zaprojektowanych wykładzin w celu utrzymania unikalnego profilu 360 stopni na wlocie hydrocyklonu, jednocześnie zapewniając solidną ochronę przed ściernymi cząstkami węgla.

Wykładziny ceramiczne są wykonane w 92% z tlenku glinu, zapewniając tym samym trwałą odporność na ścieranie ślizgowe i zużycie korozyjne. Ta konstrukcja zmniejszająca turbulencje jest kluczowym czynnikiem przyczyniającym się do wyjątkowej trwałości osiągniętej przez hydrocyklon Cavex® CVXT. Zastępując cyklon konkurenta w odkrywkowej kopalni węgla kamiennego Yoctolux Collieries w Południowej Afryce, hydrocyklon Cavex® CVXT pracował o 50% dłużej.

Wlot Cavex® 360 stopni maksymalizuje wydajność

cavex klasyfikacja

Jak geometria hydrocyklonu Cavex® wypada w porównaniu ze standardowym hydrocyklonem.

Unikalny kształt hydrocyklonów Cavex® został zaprojektowany, aby zapewnić zawiesinie naturalną ścieżkę przepływu do cyklonu. W przeciwieństwie do innych cyklonów posiada unikalny kształt bez ostrych krawędzi ani kwadratowych narożników. Jest to ważne, ponieważ pozwala to, aby kąty te nie dopuszczały do płynnego mieszania obracającej się zawiesiny z podawanym medium.

Gdy strumień zasilający miesza się z obracającą się zawiesiną, powoduje turbulencje - zmniejszając skuteczność klasyfikacji i nierównomiernie zwiększając zużycie. W innych konstrukcjach cyklonowych, gdy wykładziny zawodzą, uszkodzenie jest często lokalizowane w jednym punkcie, podczas gdy główne części pozostają niezużyte.

Unikalna laminarna spiralna geometria wlotowa hydrocyklonów Cavex® zapewnia ograniczenie turbulencji do minimum, tworząc bardziej naturalny profil zużycia. Dzięki temu może wydłużyć czas pracy nawet trzykrotnie, a dzięki wysokiej wydajności zmniejszyć liczbę hydrocyklonów wymaganych w danym klastrze .

Części można dostosować do swojego profilu zużycia

Podobnie jak wszystkie hydrocyklony Cavex®, CVXT może być zbudowany z różnych materiałów, aby zapewnić niezawodne działanie w przypadku szczególnie korozyjnych lub ściernych zawiesin.

W przypadku rud o wysokiej zawartości materiałów o małej gęstości hydrocyklony Cavex® CVXT mogą być instalowane w wersji dłuższej, która poprawia wydajność poprzez zwiększenie czasu przebywania w hydrocyklonie.

Czopy, detektory i wloty są dostępne w szerokim zakresie rozmiarów dla każdego rozmiaru hydrocyklonu, dostosowując się do różnych rodzajów rudy, zachowując przy tym silny rdzeń powietrzny i wydajność operacyjną.

Hydrocyklony Cavex® CVXT, zbudowane z najwyższej jakości materiałów, są niezawodnym sposobem na optymalizację wydajności instalacji zarówno w przypadku gęstych mediów węglowych, jak i innych procesów klasyfikacyjnych.

pompy odwadniające

Copyright©. All rights reserved.