Ed Charney - ekspert Weir Minerals w zakresie odwadniania - wywiad - Weir Minerals

Weir Minerals Poland

Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań przetwórczych dla naszych klientów w sektorach przemysłu górniczego i mineralnego, przeróbki piasku i żwiru, energetyki węglowej i przemysłu ogólnego.

Serwis tel. +48 65 619 32 93

Weir Minerals Poland to także profesjonalny serwis. Nasze doświadczenie oraz wiedza gwarantuje...

Czytaj więcej...

Przemysł ogólny

W każdym procesie produkcji mamy do czynienia z mułem lub szlamem, których obecność wymaga...

Czytaj więcej...

Energetyka

W sektorze energetycznym rozwiązania Weir Minerals znajdują powszechne zastosowanie w...

Czytaj więcej...

Piasek i żwir

W miejscach, gdzie powstają drogi, budynki i infrastruktura, zazwyczaj potrzebne są znaczne ilości piasku...

Czytaj więcej...

Górnictwo i minerały

Nasze produkty są uznawane za wiodące na świecie w obróbce szlamu – zarówno jeśli chodzi o...

Czytaj więcej...

pompa-zanurzeniowa

Newsletter

Rozmawiamy z Edem Charneyem, kierownikiem produktu Hazleton® Pumping Equipment, o jego historii w Weir Minerals i pracy ze specjalnymi pompami szlamowymi Hazleton® oraz wyzwaniami, przed którymi stoją dziś klienci w zakresie odwadniania.

Jak zacząłeś swoją pracę?

Po raz pierwszy pracowałem przy projekcie zasypywania podziemnej kopalni węgla, w którym musieliśmy przepompować szlam ponad dwie mile do kilku otworów wiertniczych w kopalni. Kopalnia znajdowała się pod miastem, a celem zasypania była stabilizacja powierzchni w celu ograniczenia występowania osiadania kopalni powodującego szkody majątkowe.
Później brałem udział w kilku projektach pompowania wody, takich jak wzmocnienie zapory i inne odwadnianie terenu podczas budowy stacji uzdatniania wody.

Być może najbardziej ekscytujący był ten czas, kiedy pojechałem do Wirginii Zachodniej, aby pomóc w wydobyciu podziemnej żyły węglowej, która się zapaliła. Pompowaliśmy wodę z miejscowego potoku, mieszaliśmy ją z piaskiem, a następnie pompowaliśmy mieszaninę do żyły węglowej, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się ognia i ostatecznie go ugasić.

Twoja podróż z Hazleton nie zaczęła się od Weir Minerals - opowiedz mi trochę o swojej historii z marką.

Zacząłem współpracować z Barrett Haentjens and Co. w 1990 r., wówczas właścicielem pomp Hazleton, które w tym czasie były produkowane w naszej fabryce w Hazleton w Pensylwanii. Na początku spędziłem dużo czasu na poznawaniu asortymentu pomp Hazleton®, uczeniu się ich przez rozmowy z inżynierami.

W 1994 r. Barrett Haentjens Co. został przejęty przez Warman, który sam został przejęty przez Weir Group w 2000 r. W tamtych latach pracowałem w dziale inżynierii, zarządzaniu zapasami i rozwiązywaniu problemów w terenie. Następnie w 2002 roku przeniosłem się do sprzedaży, gdzie wykorzystałem swoje doświadczenie do reprezentowania marek Hazleton®, Warman®, Cavex®, zaworów Delta Industrial ™ i Isogate®, stając się ostatecznie kierownikiem sprzedaży w regionie północno-wschodnim Stanów Zjednoczonych .

W 2011 roku wróciłem jako wiceprezes ds. Sprzedaży pomp Hazleton®, co w efekcie doprowadziło mnie do zostania menedżerem produktu w 2015 r.

 

ed charney1

Jak wygląda typowy dzień menedżera produktów odwadniania w Weir Minerals?

Dużo czasu poświęcam wsparciu sprzedaży oraz negocjowanie umów i cen dla naszych większych zamówień. Podróżuję również za granicę do Ameryki Południowej, Korei i Południowej Afryki.Ale to nie znaczy, że nie jestem zaangażowany po stronie inżynieryjnej. Nadal regularnie udzielam pomocy technicznej naszym zespołom, współpracuję z inżynierami w celu ustalenia priorytetów modernizacji pomp i pomocy w projektowaniu rozwiązań dla niektórych naszych bardziej złożonych projektów.

Opowiedz mi o projekcie, z którego jesteś szczególnie dumny.

Przychodzi mi na myśl wiele projektów, ale jednym z moich ulubionych jest pompa pionowa w hucie w USA, która była serwisowana przez lokalnych replikatorów i warsztaty naprawcze. Chociaż rozwiązanie to było nieco tańsze niż oryginalne części, to stan pomp ciągle się pogarszał. Pomagałem koordynować wysiłki lokalnych zespołów sprzedażowych i negocjacje w centrali, co ostatecznie doprowadziło do przebudowy pomp i powrót do oryginalnych części. Korzystając z naszych części i serwisu, pompy osiągnęły żywotność 18 miesięcy, w porównaniu do zaledwie 3-6 miesięcy przy użyciu części replikatora. To była dobra robota.

Jakie kluczowe wyzwania stoją przed klientami w zakresie odwadniania?

Myślę, że dla wielu naszych klientów kluczowym wyzwaniem są regulacje środowiskowe. Klienci zmagają się z pytaniami dotyczącymi postępowania ze zmagazynowaną wodą, pracy z odzyskaną wodą i zminimalizowania ich szerszego wpływu na środowisko. To bardzo ważna część nowoczesnego górnictwa i z przyjemnością mogę powiedzieć, że jako firma Weir Minerals jesteśmy w stanie pomóc klientom znaleźć bardziej wydajne rozwiązania, ponieważ mamy duże doświadczenie w projektowaniu na całym świecie.

Czym odwodnienie w Stanach Zjednoczonych różni się od innych regionów?

Kluczowa różnica w Stanach Zjednoczonych polega na tym, że zazwyczaj współpracujemy z dużo mniejszymi firmami niż w pozostałej części świata. Chociaż na zachodzie znajdują się większe kopalnie, często współpracujemy z lokalnymi elektrowniami węglowymi, hutami, producentami kruszyw i nawozów fosforanowych.

W szerszym ujęciu oznacza to koncentrację na sprzedaży pośredniej, co sprawia, że nasi przedstawiciele handlowi muszą mieć solidną wiedzę na temat zastosowania produktu w wielu branżach.

pompy odwadniające

Copyright©. All rights reserved.