Weir Minerals uruchomiło pierwszą na świecie poziomą wirówkę do odwadniania drobnego węgla - Weir Minerals

Weir Minerals Poland

Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań przetwórczych dla naszych klientów w sektorach przemysłu górniczego i mineralnego, przeróbki piasku i żwiru, energetyki węglowej i przemysłu ogólnego.

Serwis tel. +48 65 619 32 93

Weir Minerals Poland to także profesjonalny serwis. Nasze doświadczenie oraz wiedza gwarantuje...

Czytaj więcej...

Przemysł ogólny

W każdym procesie produkcji mamy do czynienia z mułem lub szlamem, których obecność wymaga...

Czytaj więcej...

Energetyka

W sektorze energetycznym rozwiązania Weir Minerals znajdują powszechne zastosowanie w...

Czytaj więcej...

Piasek i żwir

W miejscach, gdzie powstają drogi, budynki i infrastruktura, zazwyczaj potrzebne są znaczne ilości piasku...

Czytaj więcej...

Górnictwo i minerały

Nasze produkty są uznawane za wiodące na świecie w obróbce szlamu – zarówno jeśli chodzi o...

Czytaj więcej...

pompa-zanurzeniowa

Newsletter

Weir Minerals z przyjemnością ogłasza rozszerzenie swoich rozwiązań w zakresie odwadniania węgla wraz z uruchomieniem wirówki jumbo Aspir ™ WFH1730 z poziomym koszem. Nowa wirówka typu jumbo Aspir ™ WFH1730 jest specjalnie zaprojektowana i dostosowana do przetwarzania 100 t/h drobnego produktu węglowego. Wirówka wykorzystuje sprawdzoną konstrukcję przewijania/kosza w połączeniu z wysokiej jakości komponentami zużywającymi się i łatwym w konserwacji mokrym końcem, specjalnie zaprojektowanym do obsługi różnych gęstości produktu.

Paul Jerks, kierownik ds. Produktu w firmie Weir Minerals Aspir™, wyjaśnia: „Konstrukcja układu wlotowego/szlamowego jest taka, że ​​gdy wirówka jest dostarczana z rozcieńczonym zasilaniem, wiruje szlam bezpośrednio z dna maszyny, eliminując wszelkie możliwość przelania się go do komory produktu. Komora jest dodatkowo chroniona przez labiryntowe uszczelnienie”.

Najważniejsze w serii Aspir ™ są wirówki dla grubego i drobnego węgla, które zostały fachowo zaprojektowane w celu zapewnienia wyjątkowej wydajności i dostępności w najbardziej wymagających zastosowaniach odwadniania węgla. Wirówka jumbo WFH 1730 jest pierwszą na świecie poziomą wirówką do odwadniania drobnego węgla, zaprojektowaną zgodnie ze sprawdzonymi zasadami. Zapewnia to maksymalną wydajność przy minimalnych kosztach operacyjnych.

Mówiąc najprościej, solidna konstrukcja wirówki Jumbo Aspir ™ WFH 1730 działa inteligentniej i dłużej niż inne wirówki na rynku, aby zoptymalizować możliwości przetwarzania węgla.

aspir jumbo centrifuge cutaway view modx

Wirówka jumbo Aspir ™ WFH 1730 ma wlot cyklonowy (zgłoszony do opatentowania), który pomaga w procesie oddzielania ciał stałych i wody. Dodatkowo wlot ten, zmniejszaj łamanie węgla. Wirówka typu jumbo Aspir ™ WHF 1730 została zaprojektowana do przetwarzania węgla z prędkością 100 km/h i łatwą konserwacją poziomego kosza.

Wirówka jumbo Aspir ™ WHF 1730 ma orientację poziomą, która pozwala na zmniejszenie liczby kół zębatych, wałów i oferuje wymianę modułowego zespołu napędowego na miejscu. Wirówka Aspir™ WHF 1730 wraz z wyłożonymi ceramiką powierzchniami roboczymi i odchylaną komorą ściekową zapewniającą duży prześwit części oraz nieograniczony dostęp do mokrych elementów końcowych, jest nie tylko jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie wirówek do odwadniania drobnego węgla dostępnych obecnie, ale jest również łatwa w utrzymaniu.

Paul Jerks dodaje: „Pozioma konstrukcja kosza, w przeciwieństwie do pionowej wirówki koszowej, wykorzystuje siłę odśrodkową i grawitację na swoją korzyść, ponieważ ścieki naturalnie chcą przejść przez otwór kosza, zwiększając w ten sposób efekt odwadniania”.

pompa Warman WGR2

pompy odwadniające

Copyright©. All rights reserved.