Zapobieganie awariom łożysk pompy poprzez stosowanie smarownic - Weir Minerals

Weir Minerals Poland

Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań przetwórczych dla naszych klientów w sektorach przemysłu górniczego i mineralnego, przeróbki piasku i żwiru, energetyki węglowej i przemysłu ogólnego.

Serwis tel. +48 65 619 32 93

Weir Minerals Poland to także profesjonalny serwis. Nasze doświadczenie oraz wiedza gwarantuje...

Czytaj więcej...

Przemysł ogólny

W każdym procesie produkcji mamy do czynienia z mułem lub szlamem, których obecność wymaga...

Czytaj więcej...

Energetyka

W sektorze energetycznym rozwiązania Weir Minerals znajdują powszechne zastosowanie w...

Czytaj więcej...

Piasek i żwir

W miejscach, gdzie powstają drogi, budynki i infrastruktura, zazwyczaj potrzebne są znaczne ilości piasku...

Czytaj więcej...

Górnictwo i minerały

Nasze produkty są uznawane za wiodące na świecie w obróbce szlamu – zarówno jeśli chodzi o...

Czytaj więcej...

pompa-zanurzeniowa

Newsletter

Niedostateczna konserwacja uszczelnienia dławnicy może spowodować awarie łożysk pompy i doprowadzić do przestojów, ale na szczęście istnieje prosty sposób, aby temu zapobiec. Dowiedz się, w jaki sposób smarownice Warman® Accumin® mogą pomóc w zapobieganiu kosztownym awariom łożysk spowodowanym przez nieszczelne uszczelki dławnicy, aby zapewnić płynną pracę.

Podczas pompowania szlamu uszczelki dławnicy mogą być podatne na wycieki. Jest to często spowodowane nieodpowiednią konserwacją, niewłaściwym stosowaniem smarowania, słabą jakością wody dławnicowej lub kombinacją wszystkich trzech elementów. Operatorzy instalacji powinni zachować czujność przed wyciekiem uszczelnienia dławnicy, ponieważ może to spowodować przedwczesne awarie zespołu łożyska, prowadzące do przestoju.

Konserwacja dławnicy

Nieodpowiednia konserwacja dławnicy może spowodować wyciek, rozpylenie zawiesiny lub wody bezpośrednio na zespół łożyska pompy szlamowej. Jeśli przenika ona przez łożyska, istnieje wysokie ryzyko awarii.

W niektórych przypadkach nieprawidłowa regulacja uszczelnienia dławnicy powoduje niepożądany wyciek. Można to rozwiązać poprzez regularne dostosowywanie uszczelnienia i zapewnienie jego wysokiej jakości i braku cząstek ściernych.

Smarowanie zespołu łożysk

Oprócz wnikania zanieczyszczeń z nieszczelnych uszczelek dławnicowych, należy pamiętać o nieprawidłowej objętości smarowania zespołu łożysk. Jeśli zespół łożyska pompy jest nadmiernie nasmarowany, nagromadzenie nadmiaru smaru we wnęce zespołu łożyska może spowodować ubijanie smaru, co prowadzi do podwyższonej temperatury łożyska. Prowadzi to do szybkiej degradacji smaru i późniejszej awarii łożyska. I odwrotnie, jeśli zespół łożyska jest niedostatecznie nasmarowany, utrata smarowania spowoduje przedwczesne zużycie łożyska. Gdy to nastąpi, pozostały smar doświadczy przyspieszonej degradacji z powodu wewnętrznych zanieczyszczeń spowodowanych przez cząstki ścierne.

warman accumin

Aby zapobiec przedwczesnym awariom zespołu łożysk, Weir Minerals zaleca regularne dostarczanie smaru do uszczelnień labiryntowych zespołu łożysk przy użyciu automatycznych smarownic Warman® Accumin®. Zapewnia to barierę ochronną przed przeciekaniem dławika i innymi źródłami zanieczyszczeń zewnętrznych, a także smaruje łożyska.

Michael Roinich, Specjalista ds. Produktów Weir Minerals Accumin®, mówi: „Nasze automatyczne smarownice Warman Accumin to jednopunktowy system smarowania zaprojektowany specjalnie dla pomp szlamowych Warman. Dostarczają wymaganą ilość smaru zgodnie z naszymi specyfikacjami i są standardowo montowane w każdej nowej pompie. Pomaga to naszym klientom w zapobieganiu awariom łożysk, zapewniając płynne działanie.”

Asortyment Accumin® składa się z dwóch smarownic z łatwymi do regulacji systemami dozowania. Smarownica Accumin® 125, idealna do mniejszych pomp, jest wodoodporna, zasilana gazem i gotowa do użycia zaraz po rozpakowaniu. Model 250 obejmuje najnowszą technologię i jest zalecany do większych pomp wyposażonych w elektromechaniczną jednostkę napędową wielokrotnego użytku z wbudowanym oprogramowaniem, które może określać kody usterek. Model ten wyposażony jest w wyświetlacz LCD i wskaźniki LED, które natychmiast potwierdzają stan pracy układu smarowania. Smarownice Accumin® nadają się do większości smarowanych urządzeń obrotowych, w tym przenośników, wentylatorów, silników elektrycznych, zaworów, pasów filtracyjnych, pomp próżniowych, uszczelnień mechanicznych i uszczelek skrzyni biegów.

accumin drive head

Smarownice Accumin® utrzymują barierę smaru wewnątrz uszczelnienia labiryntowego. Zapobiega to przedostawaniu się zanieczyszczeń zewnętrznych do łożysk z wody dławnicowej lub szlamu.

Stosowanie smarów Accumin® zmniejsza ryzyko awarii związanych z smarowaniem i przedłuża żywotność pompy. Smarownice Accumin® dostarczają niewielkie ilości smaru w regularnych odstępach czasu w celu uzyskania efektu oczyszczania uszczelnienia. Umożliwia to wypchnięcie każdego zanieczyszczonego smaru, zanim będzie mógł dalej penetrować zespół łożyska. Jest to lepsze niż użycie ręcznej smarownicy do wprowadzania dużej ilości smaru na raz, co może spowodować nadmierne smarowanie i podwyższone temperatury łożysk. Szybkość dozowania smaru, w przyrostach miesięcznych, waha się od jednego do dwunastu miesięcy, umożliwiając smarowanie urządzeń w razie potrzeby.

Ponadto, w porównaniu z systemami wielopunktowymi, smarownice jednopunktowe wymagają mniejszej konserwacji i są bardziej ekonomiczne, zapewniając jednocześnie te same korzyści.

„Nasze smarownice Accumin są częścią naszego holistycznego podejścia do wspierania klientów, dzięki produktowi zaprojektowanemu w celu zmniejszenia awarii zespołu łożysk obniżamy koszty eksploatacji. Jesteśmy jedynym producentem, który zapewnia smarowanie o wysokiej wytrzymałości jako standard w naszych pompach, pomagając naszym klientom w maksymalnym wykorzystaniu ich urządzeń”, mówi Michael Roinich, Specjalista ds. Produktów Weir Minerals Accumin®.

Przyjęcie proaktywnego podejścia do konserwacji i smarowania pomp pomoże poprawić niezawodność sprzętu i jego żywotność, jednocześnie zmniejszając koszty konserwacji i przestoje. Skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem Weir Minerals już dziś, aby uzyskać więcej informacji.

 

pompy odwadniające

Copyright©. All rights reserved.