Znaczenie utrzymania sprawności pompy szlamowej - Weir Minerals

Weir Minerals Poland

Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań przetwórczych dla naszych klientów w sektorach przemysłu górniczego i mineralnego, przeróbki piasku i żwiru, energetyki węglowej i przemysłu ogólnego.

Serwis tel. +48 65 619 32 93

Weir Minerals Poland to także profesjonalny serwis. Nasze doświadczenie oraz wiedza gwarantuje...

Czytaj więcej...

Przemysł ogólny

W każdym procesie produkcji mamy do czynienia z mułem lub szlamem, których obecność wymaga...

Czytaj więcej...

Energetyka

W sektorze energetycznym rozwiązania Weir Minerals znajdują powszechne zastosowanie w...

Czytaj więcej...

Piasek i żwir

W miejscach, gdzie powstają drogi, budynki i infrastruktura, zazwyczaj potrzebne są znaczne ilości piasku...

Czytaj więcej...

Górnictwo i minerały

Nasze produkty są uznawane za wiodące na świecie w obróbce szlamu – zarówno jeśli chodzi o...

Czytaj więcej...

pompa-zanurzeniowa

Newsletter

Regularna konserwacja pomp szlamowych wydłuża żywotność, pomaga uniknąć nieplanowanych przestojów i obniża całkowity koszt eksploatacji dla użytkowników końcowych. W rygorystycznej, wymagającej branży górnictwa pompy szlamowe są często doprowadzane do punktu krytycznego przed interwencją. Może się to wydawać korzystne w perspektywie krótkoterminowej, jednak w dłuższym okresie czasu możesz powodować dodatkowe problemy.

Monitorowanie charakterystyk pracy pompy regularnie informuje o jej działaniu i zapewnia wystarczająco dużo czasu na działanie. Unikamy w ten sposób awarii i nieplanowanych przestojów.

Z prewencyjnego punktu widzenia, w trakcie pracy pompy wykonywane są regularne zadania, aby zapewnić jej dłuższe działanie. Jeśli wykryty zostanie nietypowy dźwięk, wykryty wyciek, skok temperatury lub wibracji, spowoduje to konieczność bardziej dogłębnej konserwacji podczas planowanego wyłączenia przed wystąpieniem awarii.

Wibracja

Każda maszyna wibruje: umieść rękę na lodówce w domu i poczujesz drobne wibracje podczas pracy silnika. W przypadku większości maszyn wibracje są jednym z najwcześniejszych wskaźników kondycji urządzenia i dlatego są ważnym pomiarem do ścisłego monitorowania.

Prędkość drgań zmienia się w zależności od pompy; maksymalna wartość docelowa dla dużej pompy będzie większa niż średnia pompa pompująca wodę. I odwrotnie, gdy wprowadzimy ciała stałe do płynu, wibracje będą wzrastać w stosunku do właściwości mieszaniny i parametrów pracy. Podczas przeprowadzania rutynowych kontroli zawsze odwołujemy się do danych historycznych, aby zrozumieć zakres wibracji dopuszczalnych dla danej pompy w danym zastosowaniu.

Monitorowanie wibracji polega na regularnym podążaniu za trendem, aby zrozumieć, czy nastąpiła zauważalna zmiana. Nasz zespół techniczny jest zaznajomiony z danymi i może Ci powiedzieć, kiedy urządzenie zbliża się do końca swojej żywotności lub czy istnieje problem, który należy pilnie rozwiązać.

slurry pump maintenance1

Gdy pompa osiągnie koniec swojej żywotności, normą jest odczytywanie krzywej wzrostu w odczytach drgań, które zaczną stopniowo wzrastać. Jeśli jednak nasz zespół zauważy skok wibracji przed końcem okresu użytkowania, wówczas wiemy, że coś jest nie tak i wymaga dalszych badań. Generalnie skok drgań jest spowodowany wirującym wirnikiem lub innymi elementami części mokrej, które możemy wymienić podczas planowanego wyłączenia.

Zespół łożysk

Zespół łożyska jest krytycznym elementem każdego obracającego się sprzętu. Ogólnie rzecz biorąc, żywotność zespołu łożyskowego zależy od procesu i działania. Przy wyborze zespołu łożyska w odniesieniu do wydajności hydraulicznej brana jest pod uwagę żywotność łożyska L10. Zwiększenie poziomu wibracji i hałasu jest wyraźnym wskazaniem, że może wystąpić problem z zespołem łożyska.

Jednym z głównych czynników przyczyniających się do przedwczesnego uszkodzenia łożyska jest nieodpowiednia konserwacja uszczelnienia dławnicy, która może spowodować wyciek, rozpylanie zawiesiny i wody bezpośrednio na zespół łożyska. Można to zminimalizować poprzez regularne dostosowywanie uszczelnienia i stosowanie prawidłowego i spójnego smarowania.

warman accumin

Dzięki naszym smarownicom Warman® Accumin® zapewniamy bezobsługową pracę. Możemy skonfigurować zautomatyzowany system, który stale smaruje łożysko i układ uszczelnienia, aby zmniejszyć możliwość wnikania szlamu i zmaksymalizować żywotność zespołu łożyska.

Regulacja gardzieli i wirnika

Szybkość zużycia gardzieli ma duży wpływ na ogólną wydajność pomp szlamowych i w wielu zastosowaniach jej okres eksploatacji w porównaniu z innymi komponentami jest najkrótszy. Nasz zespół może wyregulować i precyzyjnie ustawić pompę, aby wydłużyć jej żywotność nawet o 50%. Pozwala to na całkowite zużycie innych komponentów przed ich zmianą, co pozwala użytkownikowi uzyskać maksymalną wartość użytkową pompy.

Ważna jest regulacja gardzieli, aby zapewnić optymalną szczelinę między wirnikiem. Aby usprawnić ten proces, opracowaliśmy zautomatyzowaną technologię obracania i regulacji osiowej, przyspieszając i zwiększając dokładność ruchu osiowego.

slurry pump maintenance 3

Definiowanie przyczyny źródłowej

Ważne jest, aby pamiętać, że spadek wydajności nie zawsze stanowi problem z pompą. Musimy przeanalizować parametry operacyjne i ocenić aplikację, aby zidentyfikować pierwotną przyczynę. Nasi specjaliści są przeszkoleni nie tylko do obsługi pomp, ale także do sprawdzania innych elementów instalacji.

Istnieje wiele powodów przedwczesnej awarii elementów hydraulicznych. Często spotykanym problemem w tej dziedzinie jest użycie niewłaściwych materiałów w aplikacji. Istnieje wiele różnych kombinacji materiałów, z których operator może korzystać i ważne jest, aby korzystać z doświadczenia OEM w projektowaniu hydraulicznym i doborze materiałów.

Nasze doświadczenia

Operatorzy kopalni podchodzą do konserwacji na różne sposoby; niektórzy wybierają dla swojego zespołu utrzymanie pomp szlamowych, podczas gdy inni decydują się na skorzystanie z usług OEM w celu przeprowadzenia wszystkich procedur konserwacji.

Przyjmujemy praktyczne podejście do konserwacji, a nasi monterzy i inżynierowie serwisowi poświęcają 50% swojego czasu, pomagając klientom w inspekcji i przebudowie sprzętu. Ten regularny kontakt z klientami i sprzętem na miejscu zapewnia, że ​​nasz zespół stosuje najlepsze praktyki w zakresie konserwacji, zgłasza wszelkie braki i zapewnia, że ​​pompa może pracować zgodnie z wymaganiami klienta.

Nasza filozofia to konserwacja prewencyjna; regularny przegląd pompy w celu powiadomienia klienta z wyprzedzeniem czy wystąpi problem, tak abyśmy mogli go zaplanować. Po audycie zakładu współpracujemy z klientem w celu opracowania strategii konserwacji, które są dostosowane do potrzeb i zależą od zakładu. Oferujemy również model „kosztu stałego na tonę przepustowości”, aby obniżyć historyczny koszt za tonę konserwacji instalacji do pomp szlamowych. Wykorzystując naszą wiedzę, modele prognozowania i rozwój produktów, pomagamy klientowi oszczędzać pieniądze.

Inną opcją jest konserwacja predykcyjna, wykorzystująca nasze rozwiązanie IIoT Synertrex®. Technologia ta pozwala operatorom na dokładne monitorowanie stanu i wydajności pomp i wyzwala alarm w przypadku wystąpienia problemu. Po zainstalowaniu na pompie Warman® Synertrex® może monitorować stan łożysk i uszczelnień dławnicowych, wykrywać kawitację i inne anomalie hydrauliczne, śledzić wydajność i prognozować żywotność, umożliwiając operatorom podejmowanie decyzji na podstawie warunków.

Aby uzyskać więcej informacji na temat konserwacji pomp, skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem.

 

pompa Warman WGR2

pompy odwadniające

Copyright©. All rights reserved.