Dzień z życia procesu produkcji gumowych wykładzin Linatex - Weir Minerals

Weir Minerals Poland

Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań przetwórczych dla naszych klientów w sektorach przemysłu górniczego i mineralnego, przeróbki piasku i żwiru, energetyki węglowej i przemysłu ogólnego.

Serwis tel. +48 65 619 32 93

Weir Minerals Poland to także profesjonalny serwis. Nasze doświadczenie oraz wiedza gwarantuje...

Czytaj więcej...

Przemysł ogólny

W każdym procesie produkcji mamy do czynienia z mułem lub szlamem, których obecność wymaga...

Czytaj więcej...

Energetyka

W sektorze energetycznym rozwiązania Weir Minerals znajdują powszechne zastosowanie w...

Czytaj więcej...

Piasek i żwir

W miejscach, gdzie powstają drogi, budynki i infrastruktura, zazwyczaj potrzebne są znaczne ilości piasku...

Czytaj więcej...

Górnictwo i minerały

Nasze produkty są uznawane za wiodące na świecie w obróbce szlamu – zarówno jeśli chodzi o...

Czytaj więcej...

pompa-zanurzeniowa

Newsletter

W jaki sposób wykonuje się wykładzinę gumową i co czyni ją tak wyjątkową? Pokazujemy kulisy produkcji wykładzin gumowych w naszym zakładzie w Clayton, Victoria, Australia, abyś mógł dowiedzieć się więcej o tym procesie i wysokich standardach, w których stosowane są nasze gumowe wykładziny.

"Proces produkcji

Jest ciepły letni poranek w Melbourne w Australii, Mohammed 'Az' Azam, pokazuje nam proces produkcji wykładziny gumowej w Clayton. Odpowiedzialny za zespół produkcji gumowych wykładzin, które są produkowane od 71 lat, Az pracuje w Weir Minerals od 12 lat. Przygotowanie i szkolenie zespołu produkcji wykładzin gumowych podlega rygorystycznym wymogom i zajmuje co najmniej trzy lata.

Zespół Clayton wykonuje prace na miejscu w Australii i innych krajach, w tym w Papui Nowej Gwinei i Nowej Kaledonii. Około 90% gumy, z którą pracują, to czerwona guma Linatex® premium, a pozostała część to inne mieszanki gumowe Weir Minerals.

Na miejscu znajduje się szeroka gama urządzeń, w tym: hydrocyklony Cavex®, płuczki pofiltracyjne, separatory magnetyczne, zsypy, zbiorniki, rury. Obsługując zróżnicowaną bazę klientów, Clayton jest także jedyną fabryką OEM Isamill ™ w Australii.

Typowy dzień zaczyna się około godziny 6 rano od „Toolbox Talk”, w którym zespół omawia bieżącą pracę i śledzi jej postępy. Odbywa się również odprawa bezpieczeństwa w celu sprawdzenia wszelkich problemów lub zagrożeń, które mogły powstać na miejscu.

Bezpieczeństwo w pracy jest kluczowym priorytetem dla Weir Minerals. Przed rozpoczęciem wykonywania jakiejkolwiek gumowej wykładziny sprawdzana jest lista kontrolna bezpieczeństwa i ocena ryzyka. Ponadto zespół omawia alternatywne sposoby zwiększenia bezpieczeństwa pracy. Każdemu projektowi towarzyszy pakiet zadań, który obejmuje pomiary, diagramy, materiały do ​​wykorzystania i szacowane godziny ukończenia pracy. Lista kontrolna jakości jest również wypełniana na końcu każdego zadania, aby zapewnić, że każdy produkt spełnia wysokie standardy Weir Minerals.

day in the life of a rubber liner article image 4 edited.6a7f8698ddf509de85b4b05450f47132

Zastosowana mieszanka gumowa jest dobierana na podstawie wymaganej szerokości i grubości oraz zastosowania, do którego będzie użyta. Konieczne jest opracowanie zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych pomiarów produktu, aby upewnić się, że jest właściwy.

Po wybraniu i pocięciu gumy następnym krokiem jest przymocowanie jej do produktu. Zanim to będzie możliwe, wykonuje się piaskowanie, aby nadać powierzchni stali profil zapewniający lepszą przyczepność i czystość. Istnieje wiele czynników związanych z klejeniem: pomiary temperatury, wilgotności, punktu rosy i temperatury metalu muszą być przeprowadzane co kilka godzin, aby upewnić się, że klej jest używany w prawidłowych warunkach klimatycznych. Wilgotność musi pozostać poniżej 75%, w przeciwnym razie wilgoć dostanie się między gumę i powierzchnię, powodując uszkodzenie wiązania.

Bardzo ważne jest, aby wykładziny gumowe dobrze przyswajały klej. Podczas produkcji istnieje bardzo małe okno czasowe, a materiały muszą być połączone w optymalnym momencie. Narzędzia, w tym dociski i małe rolki ręczne, są następnie używane do wiązania kleju w celu usunięcia pęcherzyków powietrza i zapewnienia trwałego przyczepienia gumy do powierzchni.

Zespół wykonuje również wiele testów, w tym wytrzymałość połączeń, aby upewnić się, że każda partia kleju spełnia niezbędne wymagania.

Hot bonding i inne możliwości

Innym obszarem specjalizacji zespołu Clayton jest klejenie na gorąco, w którym nieutwardzona guma jest utwardzana za pomocą ciepła w wewnętrznym autoklawie i suchym piecu. Kauczuk naturalny jest umieszczany w autoklawie, w którym kocioł pompuje parę o wysokiej temperaturze. Powoduje to zmianę ciśnienia atmosferycznego, sieciowanie elastomeru w celu utworzenia utwardzonej powierzchni gumowej.

day in the life of a rubber liner article image 2

Klejenie na gorąco pozwala na stosowanie nieutwardzonych związków w bardzo nieregularnych i skompilkowanych kształtach. Stosowane jest ono do łączenia skomplikowanych części i urządzeń, takich jak małe rury wiertnicze. Inne zastosowania obejmują m. in. węże odwadniające.

Podczas gdy klejenie na gorąco jest bardziej plastyczne niż klejenie na zimno, oba systemy oferują wyjątkową siłę wiązania i przyczepność.

Weir Minerals jest liderem innowacji w branży wykładzin gumowych, Clayton jest jednym z niewielu obiektów w Australii, w którym pracuje jeden zespół zajmujący się klejeniem zarówno na zimno, jak i na gorąco. Klienci otrzymują nie tylko najwyższej jakości gumę, ale także wyższy poziom usług i wysoką jakość instalacji dzięki rozległej wiedzy i wszechstronności zespołu Clayton.

W zakładzie produkcyjnym wykorzystuje się wiele innych narzędzi, w tym piec i tokarkę bębnową do produkcji wyrobów gumowych. Aby wykonać wąż, nieutwardzoną gumę owija się wokół trzpienia, który następnie umieszcza się w piecu lub autoklawie. Po utwardzeniu warstwa jest pokryta specjalnym roztworem i klejona nieutwardzoną gumą, aby zwiększyć odporność na promieniowanie UV.

day in the life of a rubber liner article image 3

Tokarka bębnowa jest używana do wykonywania precyzyjnych cięć prostych kawałków gumy, w taki sposób, aby zabezpieczyć połączenia.

Oprócz tych produktów Clayton specjalizuje się również w gumowej wykładzinie młynów IsaMill™. Jest to proces czasochłonny, ponieważ instalowany jest tylko jeden arkusz gumy dziennie, aby zapewnić wystarczająco dużo czasu na związanie i utwardzenie. Isamill™ o pojemności 10 000 litrów zawiera około 1,8 tony gumy Linatex®, a każdy arkusz waży około 300 kg.

Zespół wykładzin gumowych Clayton jest przykładem wysokiej jakości, niezawodności i wysokiego poziomu usług, których klienci mogą oczekiwać, wykładając swoje produkty produktami gumowymi Weir Minerals. Niezależnie od produktu lub zastosowania, Weir Minerals zapewnia doskonałą mieszankę gumową, którą fachowo instalują zespoły wykładzin gumowych na całym świecie.

pompy odwadniające

Copyright©. All rights reserved.