Optymalizacja procesów dzięki obustronnej współpracy - Weir Minerals

Weir Minerals Poland

Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań przetwórczych dla naszych klientów w sektorach przemysłu górniczego i mineralnego, przeróbki piasku i żwiru, energetyki węglowej i przemysłu ogólnego.

Serwis tel. +48 65 619 32 93

Weir Minerals Poland to także profesjonalny serwis. Nasze doświadczenie oraz wiedza gwarantuje...

Czytaj więcej...

Przemysł ogólny

W każdym procesie produkcji mamy do czynienia z mułem lub szlamem, których obecność wymaga...

Czytaj więcej...

Energetyka

W sektorze energetycznym rozwiązania Weir Minerals znajdują powszechne zastosowanie w...

Czytaj więcej...

Piasek i żwir

W miejscach, gdzie powstają drogi, budynki i infrastruktura, zazwyczaj potrzebne są znaczne ilości piasku...

Czytaj więcej...

Górnictwo i minerały

Nasze produkty są uznawane za wiodące na świecie w obróbce szlamu – zarówno jeśli chodzi o...

Czytaj więcej...

pompa-zanurzeniowa

Newsletter

Przemysł wydobywczy boryka się z szeregiem wyzwań, w tym z obniżającymi się zasobami rud, presjami środowiskowymi i niedoborem wody. Aby poradzić sobie z tymi wyzwaniami kopalnie wymagają dostawcy, który naprawdę zrozumie ich działalność i może pomóc w kierowaniu inicjatywami i ulepszeniami oraz wspólnie pokonać wyzwania.

"Jesteśmy kimś więcej niż dostawcą sprzętu. Posiadamy doświadczenie inżynieryjne, wiedzę techniczną i lokalne wsparcie, aby pomóc naszym klientom w optymalizacji całego procesu. Operatorzy kopalni potrzebują czegoś więcej niż tylko innego dostawcy sprzętu, potrzebują kogoś, na kim mogą polegać, a my wykorzystujemy każdą okazję do współpracy z naszymi klientami", mówi John McNulty, wiceprezes ds. Globalnego inżynierii i technologii w Weir Minerals.

Weir Minerals uważa, że ​​jedynym sposobem na efektywną optymalizację procesu kopalni jest ścisła współpraca z klientem. Dzięki ponad 100 centrom serwisowym na całym świecie rozbudowana sieć serwisowa Weir Minerals zapewnia, że ​​zespół jest dostępny przez cały czas od instalacji i uruchomienia do konserwacji na miejscu.

 "Nie kierujemy się tym, co robią inni dostawcy. Jesteśmy zorientowani na klienta. Chodzi o naszych klientów, ich firmy i nasze wspólne sukcesy. Robimy to, aby stać się partnerem wyboru teraz i w przyszłości ", stwierdza John McNulty.

Weir Minerals zbudował całą swoją filozofię na zorientowanym na klienta podejściu, które nazwali Rozwiązaniami Zintegrowanymi. Jest to globalny wysiłek zespołu od inżynierów procesu i serwisu, do specjalistów ds. Produktu, którzy wspólnie pracują nad rozwiązaniem każdego problemu.

"Nasz zespół współpracuje z klientem, aby zrozumieć jego wizję, zidentyfikować wszelkie problemy, a następnie pracować z nimi przy rzeczywistych rozwiązaniach, nie zdalnie, ale na miejscu. Wszędzie, gdzie to możliwe, chcemy być częścią całego procesu od burzy mózgów aż po instalację. To buduje zaufanie do naszej zdolności do dostarczania wszystkiego, czego klient wymaga ", mówi John McNulty.

finland1

„Opracowaliśmy te rozwiązania we współpracy z Weir Minerals dzięki licznym próbom, sukcesom i porażkom, aż wreszcie uzyskaliśmy rezultaty, jakich potrzebowaliśmy, aby utrzymać się na rynku. Wiele opcji dostarczanych przez innych producentów sprzętu jest standardowych i zgodnych z katalogiem. Weir Minerals ma możliwość opracowania we współpracy z nami rozwiązań dla naszych konkretnych problemów” - podkreśla Chance Harvey, Dyrektor Działu Projektowego w Pattison Sands.

Integrated Solutions to kolejny sposób na współpracę z klientami. Jego działanie jest widoczne w wielu projektach.

Projekty zintegrowanych rozwiązań

W Finlandii zespół Weir Minerals pomógł kopalni Yara Siilinjärvi w zwiększeniu powierzchni składowania odpadów.

Istniejący magazyn odpadów Thara (TSF) osiągnął pełną wydajność. Przeprowadzili szeroko zakrojone badania na temat składowania odpadów w przyszłości i zdecydowali się na rozwiązanie zagęszczenia odpadów. Odpady byłyby zagęszczane do 68-72% wagowych, w ten sposób wystarczająco zwiększając pojemność magazynowania.

Firma Weir Minerals dostarczyła do Yara kompletne rozwiązanie pompujące, składające się z trzech pomp GEHO® TZPM 2000 i pomp odśrodkowych Warman®. Ponadto firma Weir Minerals dostarczyła również wymagane hydrauliczne zawory szlamowe, filtry ssące, oprzyrządowanie do szlamu oraz pomogła opracować opis funkcjonalny rozproszonego systemu sterowania firmy Yara (DCS).

System został pomyślnie oddany do użytku w lutym 2017 r., A stężenia zawiesiny w osadzie osiągnęły docelową wartość, co spowodowało spadek wartości TSF o około 3 stopnie. To wydłużyło obecne życie kopalni przekraczające 2035 rok.

W Południowej Afryce Weir Minerals pomógł CNC Crusher w optymalizacji całego procesu. Zespół doświadczał dużego zużycia zainstalowanego tradycyjnego hydrocyklonu, a także starej technologii pompy Envirotech®, wymieniając ją co 120 godzin.

Zespół Weir Minerals dokonał ponownej oceny funkcjonowania, przeanalizował problemy i opracował zupełnie nowy proces. Pompa szlamowa Warman® WBH® 100, hydrocyklon Cavex® 400CVX10 i kruszarki stożkowe Trio® TC zostały zainstalowane w celu wydłużenia czasu przestojów i zmniejszenia kosztów konserwacji. Ponadto wprowadzono umowę dotyczącą części zamiennych i usług, aby zapewnić maksymalną dostępność instalacji.

Rezultaty tego remontu przekroczyły wszelkie oczekiwania dzięki zmniejszeniu o 2007% konserwacji pompy, 45% wzrostowi wydajności zakładu i 100% wzrostowi wydajności zakładu.

Zapytany o partnerstwo z Weir Minerals, Carl Crous, CNC Owner stwierdził: "Współpraca z Weir Minerals znacznie zwiększyła naszą produkcję, a czas nieprzerwanej pracy wzrósł z dnia na dzień, powinienem był to zrobić dawno temu."

Oba projekty to tylko kilka przykładów na to, w jaki sposób podejście zintegrowanych rozwiązań Weir Minerals może zrewolucjonizować działanie witryny.

pompa Warman WGR2

pompy odwadniające

Copyright©. All rights reserved.