Profil ekspertów Synertrex®: Alasdair Monk - Weir Minerals

Weir Minerals Poland

Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań przetwórczych dla naszych klientów w sektorach przemysłu górniczego i mineralnego, przeróbki piasku i żwiru, energetyki węglowej i przemysłu ogólnego.

Serwis tel. +48 65 619 32 93

Weir Minerals Poland to także profesjonalny serwis. Nasze doświadczenie oraz wiedza gwarantuje...

Czytaj więcej...

Przemysł ogólny

W każdym procesie produkcji mamy do czynienia z mułem lub szlamem, których obecność wymaga...

Czytaj więcej...

Energetyka

W sektorze energetycznym rozwiązania Weir Minerals znajdują powszechne zastosowanie w...

Czytaj więcej...

Piasek i żwir

W miejscach, gdzie powstają drogi, budynki i infrastruktura, zazwyczaj potrzebne są znaczne ilości piasku...

Czytaj więcej...

Górnictwo i minerały

Nasze produkty są uznawane za wiodące na świecie w obróbce szlamu – zarówno jeśli chodzi o...

Czytaj więcej...

pompa-zanurzeniowa

Newsletter

Witamy w pierwszej części z serii profili ekspertów, którzy pomogli wdrożyć platformę Synertrex®. W tym tygodniu rozmawiamy z Alasdair Monk, kluczową postacią w programie IoT Weira. Wyjaśnia, co wyróżnia naszą platformę i co Synertrex® oznacza dla przyszłości Weira

Jak długo pracowałeś dla Weir?

Całkiem długo, 17 lat. Podczas mojej pracy w Weir pełniłem kilka ról w dziale marketingu. Teraz pracuję nad produktem Synertrex® w zakresie zarządzania produktem. 

Zrozumienie marketingu zadziałało na moją korzyść, ponieważ zapewnia holistyczne podejście do strategii biznesowej i działania. Podczas zarządzania firmą Synertrex® współpracowałem z wieloma doświadczonymi specjalistami technicznymi i inżynierami, dzięki temu wiem, jak korzystać z tej wiedzy i zastosować ją na rynku, aby zapewnić korzyści naszym klientom.

Czy możesz opisać, z czym wiąże się Twoja praca?

Zasadniczo moje stanowisko składa się z trzech różnych elementów: zarządzania produktem, marketingiem i komercjalizacją platformy Synertrex®. Odpowiadam za kontakt z naszymi klientami i zrozumieniem ich wymagań w celu ustalenia, w jaki sposób pozycjonowana jest nasza platforma, przy jednoczesnym zapewnieniu, że proces sprzedaży jest dobrze zorganizowany.

Element marketingowy był znaczący, szczególnie w odniesieniu do badań potrzeb klienta. Aby stworzyć Synertrex®, zaangażowaliśmy do współpracy ponad 500 osób w firmie i poza nią. Co ciekawe, rozpoczęła się ona jako inicjatywa technologiczna, więc musieliśmy zastanowić się, w jaki sposób pasuje do rynku i jaką wartość zapewnia naszym klientom.

To, co przekazujemy, było ważnym czynnikiem, z silnym naciskiem na potencjał platformy do optymalizacji i ulepszania sprzętu. Opracowaliśmy szereg wskaźników dla różnych linii produktów, koncentrując się na tych, które mają największy wpływ na decyzje klienta.

Jak wygląda typowy dzień pracy?

Trudno opisać typowy dzień, ponieważ jest tak wiele różnych rozważań i pytań, które się pojawiają. Duża część mojego dnia polega na upewnieniu się, że różne cechy, które rozwija nasz zespół, są właściwe. Zawsze jest do wykonania wiele prac technicznych i infrastrukturalnych, więc zapewniam, że wszystko jest uporządkowane, działa poprawnie i efektywnie.

Przed uruchomieniem zajmowałem się finalizowaniem technologii i rozwiązywaniem wszelkich problemów, które się pojawiły. Jako firma inżynierii mechanicznej, która została rozszerzona o technologię cyfrową, przezwyciężyliśmy wiele problemów.

Czym różni się podejście Weir IIoT od konkurentów?

Wielu naszych bezpośrednich konkurentów faktycznie wykorzystuje platformy innych dostawców i używa ich do hostowania własnych aplikacji. To sprawia, że ​​sam proces jest dla prostszy, ale ogranicza ich elastyczność w zakresie szybkiego opracowywania i wydawania aplikacji dla produktu. Posiadanie naszej własnej platformy pozwala nam to robić, a kluczową różnicą jest to, że jesteśmy mocno skoncentrowani na wykorzystaniu technologii IIoT jako rozszerzenia naszej podstawowej oferty.

Podstawowym wyznacznikiem zróżnicowania Weir jest nasza wiedza w zakresie zastosowań i inżynierii, która pozwala nam projektować wiodące produkty do różnych zastosowań. Wdrażanie naszej wiedzy specjalistycznej poprzez utrzymywanie ludzi blisko naszych klientów, gotowość do rekonfiguracji i optymalizacji ich operacji jest bardzo ważne, ponieważ pozyskiwany materiał jest dynamiczny i podlega zmianom. Ważne jest, aby nasz sprzęt i technologia odpowiadała jego specyficznym warunkom pracy, i to naprawdę ucieleśnia nasz kluczowy punkt różnicowania jeśli chodzi o technologię IIoT.

 

 

Jak sądzisz, co odróżnia platformę Synertrex® od innych ofert IIoT?

Nasza platforma Synertrex® jest bardziej elastyczna i ekonomiczna w porównaniu z wieloma innymi platformami IIoT. Została również zaprojektowana do obsługi wielu funkcji, które mogą być łatwo dostępne dla każdego, od początkującego do eksperta. W każdym miejscu na świecie użytkownik, może spojrzeć na pulpit nawigacyjny i dokładnie monitorować każdy element pracującego sprzętu za pośrednictwem platformy Synertrex®.

Kolejną rzeczą wyróżniającą platformę Synertrex® jest połączenie sprzętu i oprogramowania. Wzięliśmy produkty "najlepszych w swojej klasie" od liderów branżowych, takich jak Dell i Microsoft, oraz uprzemysłowiliśmy i wzmocniliśmy je dla naszych branż i zastosowań. Współpraca z liderami rynku technologii umożliwiła nam skonfigurowanie platformy, aby zapewnić naszym klientom wysoce wyspecjalizowane rozwiązania i nie sądzę, aby nasza konkurencja była tak elastyczna.

Edge computing pomaga odróżnić naszą platformę Synertrex® od konkurencyjnych produktów i usług, ponieważ umożliwia wysyłanie alertów w czasie rzeczywistym i może przeprowadzać wysoki poziom analizy bez przesyłania informacji do chmury. Możliwość podsumowania dużej ilości danych wyposażenia za pomocą obliczeń brzegowych sprawia, że ​​Synertrex®  jest opłacalne, ponieważ gdy dane dotyczące sprzętu nie zostaną podsumowane, wysłanie tych informacji do chmury może być znacznym wydatkiem. 

Jaki był najtrudniejszy problem, z jakim się zetknąłeś podczas pracy nad Synertrex® i jak go rozwiązałeś?

Największym wyzwaniem było prawdopodobnie to, że po raz pierwszy zrobiliśmy coś tak zaawansowanego technologicznie na arenie IIoT i były to dla nas kluczowe lekcje. Musieliśmy stworzyć odpowiednie środowisko pracy i wiele się nauczyliśmy w zakresie tworzenia platformy, uzyskiwania certyfikatów, ustanawiania łańcucha dostaw i pracy z klientami, aby zapewnić, że wyprodukowaliśmy to, czego oczekiwali. Skierowaliśmy również technologię do szerokiej gamy produktów, a ponadto zespół Synertrex jest geograficznie rozproszony na całym świecie. Wszystkie te rzeczy stanowiły ogromną bazę do nauki tego biznesu, ale umożliwiły nam także wejście na rynek z portfolio produktów, których jest niewiele, jeśli w ogóle takowe są. 

Co uwielbiasz będąc zaangażowanym w Synertrex?

Podoba mi się fakt, że pracujemy z najnowocześniejszą technologią i niektórymi wiodącymi partnerami w dziedzinie cyfrowej. Wierzę, że z perspektywy cyfrowej jesteśmy w awangardzie zmian. Synertrex rokuje dobrze na przyszłość w bardzo dynamicznej przestrzeni i myślę, że każdy, kto był zaangażowany, rozumie to i jest podekscytowany byciem częścią procesu. Nie mogę się nie zgodzić, że jestem zaangażowany w coś, co pomoże utrzymać nasz biznes w erze cyfrowej, wyposażając produkty Weira na następne 150 lat.

Co robisz poza pracą, jakie jest Twoje ulubione hobby?

Kiedy nie pracuję w Synertrex, lubię spędzać czas z rodziną. Ze względu na moje doświadczenie w zawodowej piłce nożnej, uwielbiam zaangażowanie w sport, które moje dzieci okazują. Czy jest to oglądanie mojego syna gdy gra w piłkę nożną, czy zabieranie mojej córki na zajęcia gimnastyczne. Cieszę się, gdy spędzam z nimi czas wolny.

pompa Warman WGR2

pompy odwadniające

Copyright©. All rights reserved.