Weir Minerals wprowadza innowacyjną platformę IIoT Synertrex® - Weir Minerals

Weir Minerals Poland

Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań przetwórczych dla naszych klientów w sektorach przemysłu górniczego i mineralnego, przeróbki piasku i żwiru, energetyki węglowej i przemysłu ogólnego.

Serwis tel. +48 65 619 32 93

Weir Minerals Poland to także profesjonalny serwis. Nasze doświadczenie oraz wiedza gwarantuje...

Czytaj więcej...

Przemysł ogólny

W każdym procesie produkcji mamy do czynienia z mułem lub szlamem, których obecność wymaga...

Czytaj więcej...

Energetyka

W sektorze energetycznym rozwiązania Weir Minerals znajdują powszechne zastosowanie w...

Czytaj więcej...

Piasek i żwir

W miejscach, gdzie powstają drogi, budynki i infrastruktura, zazwyczaj potrzebne są znaczne ilości piasku...

Czytaj więcej...

Górnictwo i minerały

Nasze produkty są uznawane za wiodące na świecie w obróbce szlamu – zarówno jeśli chodzi o...

Czytaj więcej...

pompa-zanurzeniowa

Newsletter

Weir Minerals z radością ogłasza globalną premierę platformy Synertrex™, zaawansowanej technologii IIoT, która zmieni przemysł wydobywczy. Platforma Synertrex™, dostępna teraz na całym świecie, uzupełnia istniejącą gamę urządzeń wydobywczych Weir Minerals. Dzięki intuicyjnej obsłudze pozwala ona operatorom monitorować każdy aspekt pracy urządzeń, zapobiegać pojawiającym się problemom, jak i zwiększać przepustowość.

„Wierzymy, że nasza platforma Synertrex będzie miała znaczący wpływ na przemysł wydobywczy, zmieniając działalność klientów poprzez zwiększenie produktywności i bezpieczeństwa. Współpraca z liderami rynku technologii, firmami Microsoft i Dell, umożliwiła nam opracowanie zaawansowanego oprogramowania prognostycznego i sprzętu, który jest wystarczająco wytrzymały, aby działać w ekstremalnych warunkach na całym świecie”, powiedział Ricardo Garib, prezes Weir Minerals.

IIoT to sieć urządzeń, które łączą się z Internetem i wymieniają dane, które można przekształcić w unikalne informacje. Zapotrzebowanie na produkty z technologią IIoT szybko rośnie, szczególnie w przemyśle wydobywczym, gdzie jest wykorzystywane w wielu dziedzinach, w tym w analityce, uczeniu się maszyn i robotyce.

Synertrex™ to nowatorska platforma IIoT, która wykorzystuje najnowszą technologię cyfrową, aby zwiększyć produktywność, przewidywać ryzyko i poprawiać wydajność. Przetwarzanie w chmurze korzysta z umieszczonych inteligentnych czujników na szeregu produktów Weir Minerals, zbierających krytyczne dane operacyjne do zaawansowanej analizy. Dane są przekształcane w istotne informacje, które są przekazywane klientowi za pośrednictwem interfejsu cyfrowego.  Pozwala to na zidentyfikowanie problemów zanim się pojawią, skracając czas przestoju i optymalizując działanie sprzętu w całym obwodzie.

Zdalne zarządzanie pozwala na łatwiejszą konserwację. Zużycie można łatwo monitorować i wykrywać miejsca usterek zanim przerodzą się one w poważne problemy. Bez względu na to, czy chodzi o system napędowy, kwestie konstrukcyjne czy dotyczące smarowania, platforma Synertrex™ zapewnia narzędzia pozwalające utrzymać sprzęt wydobywczy w najwyższym stopniu rentowności.

Dzięki platformie Synertrex™ klienci będą mieli szczegółowy wgląd w czasie rzeczywistym, w to jak pracuje ich sprzęt, a maszyny z biegiem czasu będą mogły się uczyć. Informacje wyświetlane są na prostej, łatwej do zrozumienia tablicy rozdzielczej, do której można uzyskać dostęp za pośrednictwem dowolnego urządzenia lub która jest zintegrowana z istniejącymi systemami operacyjnymi. Przekaże on w czasie rzeczywistym oparte na faktach informacje na temat wydajności i stanu maszyn, pozostałego okresu użytkowania i innych kluczowych wskaźników.

„Synertrex sprawia, że obsługa urządzeń staje się prostsza, a lepszy wgląd i kontrola nad nimi umożliwia klientom podejmowanie trafnych decyzji w oparciu o ich stan. Platforma ta na nowo zdefiniuje standardy usług i doprowadzi do większej wydajności, niezawodności, a ostatecznie do zwrotu z inwestycji", powiedział Fred Bradner, wiceprezes ds. globalnej strategii, sprzedaży i marketingu.

Na tym etapie platformę można sparować z pompami Warman®, hydrocyklonami Cavex® , pompami wyporowymi GEHO®, wysokociśnieniowymi kruszarkami walcowymi Enduron®, przesiewaczami Enduron® i kruszarkami Enduron®; planuje się jednak rozszerzenie gamy kompatybilnych produktów. Klienci Weir Minerals, którzy chcą korzystać z platformy Synertrex™, będą mogli zmodernizować wyposażenie poprzez instalację czujników.

„Technologia ta jest poparta naszym 147-letnim doświadczeniem i bezkonkurencyjnym wsparciem serwisowym. Nasz zespół udaje się do naszego klienta, aby zainstalować czujniki, połączyć je z chmurą obliczeniową i przeprowadzić szkolenie z pełnego zakresu działania platformy Synertrex.  Dane zebrane z platformy Synertrex w połączeniu z naszą dogłębną wiedzą na temat produktów zapewniają unikalny wgląd w wydajność, którą może zapewnić tylko producent OEM. Nasza rozległa sieć serwisowa może działać wyjątkowo szybko na podstawie wyników pochodzących z platformy Synertrex, zapewniając naszym klientom bezkonkurencyjne wsparcie na miejscu", podsumowuje John McNulty, wiceprezes ds. globalnej inżynierii i technologii.

Więcej informacji na temat platformy Synertrex™ Weir Minerals oraz przegląd oferty kompatybilnych produktów można znaleźć na stronie internetowej www.synertrex.weir.

pompy odwadniające

Copyright©. All rights reserved.