Weir Group zrealizowało przejęcie ESCO® Corporation - Weir Minerals

Weir Minerals Poland

Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań przetwórczych dla naszych klientów w sektorach przemysłu górniczego i mineralnego, przeróbki piasku i żwiru, energetyki węglowej i przemysłu ogólnego.

Serwis tel. +48 65 619 32 93

Weir Minerals Poland to także profesjonalny serwis. Nasze doświadczenie oraz wiedza gwarantuje...

Czytaj więcej...

Przemysł ogólny

W każdym procesie produkcji mamy do czynienia z mułem lub szlamem, których obecność wymaga...

Czytaj więcej...

Energetyka

W sektorze energetycznym rozwiązania Weir Minerals znajdują powszechne zastosowanie w...

Czytaj więcej...

Piasek i żwir

W miejscach, gdzie powstają drogi, budynki i infrastruktura, zazwyczaj potrzebne są znaczne ilości piasku...

Czytaj więcej...

Górnictwo i minerały

Nasze produkty są uznawane za wiodące na świecie w obróbce szlamu – zarówno jeśli chodzi o...

Czytaj więcej...

pompa-zanurzeniowa

Newsletter

Weir Group PLC zakończyło przejęcie firmy ESCO® Corporation, wiodącego na świecie dostawcy naziemnych narzędzi dla górnictwa odkrywkowego o wartości 1 885 mln USD. Wynika to ze zgody regulacyjnej na transakcję, która została po raz pierwszy ogłoszona w dniu 19 kwietnia 2018 r.

Dyrektor generalny Grupy Weir Jon Stanton:

"Cieszymy się z formalnego powitania ESCO® w Weir. To świetna marka, która jest szanowana na całym świecie ze względu na jej jakość, wydajność i niezawodność. Siła ESCO w wydobyciu uzupełnia nasze portfolio produktów, co oznacza, że ​​razem tworzymy kompleksową ofertę dla firm górniczych na całym świecie."

Obecny prezes i dyrektor operacyjny ESCO®, Jon Owens, będzie nadal kierował firmą, która przekształci się w oddział Weir Group. Dołączy również do Komitetu Wykonawczego Grupy Weir.

Prezes firmy ESCO®, Jon Owens:

"To ekscytujący dzień dla ESCO® i wszystkich naszych pracowników. Jako część Weir Group możemy stworzyć coś, co jest naprawdę unikalne, co pomoże większej liczbie klientów poprawić ich produktywność i bezpieczeństwo. Żaden inny dostawca sprzętu górniczego nie będzie w stanie zaoferować klientom kompletnych rozwiązań wspieranych przez sieć centrów obsługi, obejmującą wszystkie najważniejsze regiony wydobywcze na świecie."

ESCO ma najszerszą na rynku bazę instalacyjną systemów warg, w której mieszczą się takie materiały eksploatacyjne jak zęby, osłony, adaptery, ostrza i systemy blokowania. Sprzedaż na rynku wtórnym stanowi około 90% przychodów ESCO®. Produkty ESCO® nie ustępują wytrzymałością urządzeniom Weir Group - pompom Warman® i GEHO®, hydrocyklonom Cavex® i gumom Linatex®.

Firma ESCO została założona w Portland w stanie Oregon w 1913 r. i obecnie zatrudnia około 2600 osób w 19 krajach. W 2017 r. wygenerowała ona dochód w wysokości 632 mln USD.

Ricardo Garib, prezes Weir Minerals:

"Wspaniale jest powitać firmę ESCO® w Weir Group. To firma, którą obserwowaliśmy przez dłuższy czas. Dzięki współpracy będziemy mogli zapewnić klientom łatwiejszy dostęp do wiodących na rynku produktów i usług. Dzięki naszej globalnej sieci ponad 100 centrów usługowych, klienci otrzymają więcej rozwiązań."

Joe Weber, wiceprezes ds. Globalnej Sprzedaży w dziale ESCO®:

"W miarę rozwoju rynków wydobywczych klienci szukają partnerów, którym mogą zaufać, aby pomóc im zwiększyć produktywność i bezpieczeństwo, jednocześnie obniżając całkowity koszt eksploatacji. Wymaga to nieustannego skupienia się na innowacyjności, jakości i bliskiego kontaktu z klientem, które są cechami charakterystycznymi marki ESCO®. W ramach projektu Weir Group skorzystamy na połączeniu najlepszych na świecie naukowców zajmujących się materiałami, inżynierów aplikacji i rozwoju technologii cyfrowej. Zapewni to w przyszłości większe innowacje, dzięki czemu firma ESCO pozostaje preferowanym dostawcą naziemnych rozwiązań dla górnictwa".

Informacje o ESCO®

Założona w 1913 roku w Portland w stanie Oregon firma ESCO® produkuje wysoko zaawansowaną technologię wykorzystywaną głównie w górnictwie odkrywkowym. Jej rozwiązania obejmują najnowocześniejsze części zużywające się, takie jak zęby, osłony, adaptery, ostrza i systemy blokowania, które są instalowane w systemach warg kluczowego sprzętu górniczego.

O Weir Minerals

Weir Minerals jest światowym liderem w zakresie dostarczania technologii i usług na rynku urządzeń do transportu szlamu i związanego z nim wsparcia posprzedażowego w zakresie aplikacji o wysokim zużyciu ściernym. Zróżnicowana technologia wykorzystywana jest w górnictwie, piasku i kruszywach oraz na ogólnych rynkach przemysłowych na całym świecie.

pompy odwadniające

Copyright©. All rights reserved.