Weir Minerals i Andritz podpisali długoterminową umowę o współpracy - Weir Minerals

Weir Minerals Poland

Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań przetwórczych dla naszych klientów w sektorach przemysłu górniczego i mineralnego, przeróbki piasku i żwiru, energetyki węglowej i przemysłu ogólnego.

Serwis tel. +48 65 619 32 93

Weir Minerals Poland to także profesjonalny serwis. Nasze doświadczenie oraz wiedza gwarantuje...

Czytaj więcej...

Przemysł ogólny

W każdym procesie produkcji mamy do czynienia z mułem lub szlamem, których obecność wymaga...

Czytaj więcej...

Energetyka

W sektorze energetycznym rozwiązania Weir Minerals znajdują powszechne zastosowanie w...

Czytaj więcej...

Piasek i żwir

W miejscach, gdzie powstają drogi, budynki i infrastruktura, zazwyczaj potrzebne są znaczne ilości piasku...

Czytaj więcej...

Górnictwo i minerały

Nasze produkty są uznawane za wiodące na świecie w obróbce szlamu – zarówno jeśli chodzi o...

Czytaj więcej...

pompa-zanurzeniowa

Newsletter

W ramach tej umowy ANDRITZ dostarczy urządzenia do przeróbki odpadów w przemyśle wydobywczym, sprawdzone technologie separacji i odwadniania, dzięki czemu Weir Minerals będzie mógł zaoferować swoim klientom kompletne rozwiązania w zakresie usuwania odpadów.

"Rynek odpadów zmienia się pod wpływem nacisków środowiskowych i rządowych. Rozumiemy, że nasi klienci potrzebują rozwiązań, które usprawnią zarządzanie odpadami kopalnianymi, dlatego nawiązaliśmy współpracę z firmą ANDRITZ. Jesteśmy liderem w branży urządzeń do przetwarzania minerałów, z dobrze znanymi markami Warman®, GEHO® i Cavex®. Nasze możliwości, połączone z obszerną wiedzą firmy ANDRITZ na temat zagęszczania odpadów, zapewnią naszym klientom kompletne rozwiązanie do przeróbki odpadów” - mówi Ricardo Garib, prezes Weir Minerals Divisonal.

"Nasze technologie separacji zostały sprawdzone w wielu branżach, takich jak produkcja żywności i napojów, chemikalia, biomasa, odpady organiczne i wydobycie. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Weir Minerals, którzy działają w ponad 70 krajach na całym świecie - także w najbardziej odległych lokalizacjach, i przyczynić się do oferowania zrównoważonych i wartościowych rozwiązań w zakresie produkcji odpadów"- mówi Olaf Müller, Business Area Manager ANDRITZ.

Od wielu dziesięcioleci Weir Minerals dostarcza do kopalni na całym świecie zrównoważone i opłacalne rozwiązania do zarządzania, usuwania i recyklingu odpadów kopalnianych. Renomowane pompy wyporowe GEHO® transportują rudy, minerały i odpady w ekstremalnych warunkach, jednocześnie minimalizując zużycie wody i energii.

W 2016 r. Weir Minerals otworzyło Centrum Techniczne Weir, które rozszerzyło globalną ofertę firmy w zakresie przeróbki odpadów poprzez opracowanie i przetestowanie nowych rozwiązań, a także wytwarzania specyficznych produktów opartych na odpadach.

Ricardo Garib dodaje: "Ta ostatnia umowa jest uzupełnieniem naszej ogólnej oferty i pozwala zapewnić naszym klientom kompletne rozwiązanie do przerobu odpadów. Pod marką IsoDry będziemy teraz oferować klientom szereg technologii mechanicznej separacji, takich jak zagęszczacze, prasy filtracyjne, wirówki i filtry próżniowe."

Po co osuszać odpady?

Suszenie odpadów usuwa ich szkodliwe produkty uboczne, tworząc zwartą suchą pulpę, którą można bezpiecznie usunąć. Proces jest bezpieczniejszy niż alternatywne rozwiązania i lepszy dla środowiska, umożliwiając lepszy odzysk chemikaliów i czystej wody.

Weir Minerals wykorzystuje swoje rozwiązania, idąc jeden krok dalej, zapewniając zrównoważone zarządzanie, w którym przeróbka odpadów ukierunkowana jest na efektywne rozwiązania, zmniejszając koszty, a także ryzyko dla klienta.

"Suche składowanie odpadów jest osiągane poprzez połączenie podajnika, bębna, ułożonych w stos płytek dociskowych i systemów filtracji próżniowej. Cieszymy się, że możemy zaoferować tę opcję naszym klientom i zoptymalizować wydajność oraz efektywność ich procesu przerobu.

"Nasze doświadczenie w przygotowaniu produkcji i transporcie materiałów zasypowych pochodzących z odpadów może znacznie pomóc naszym klientom w zmniejszeniu kosztów i ryzyka. Nasza oferta produktów w połączeniu z naszym globalnym zasięgiem usług sprawia, że nasi klienci otrzymują wysokiej jakości rozwiązania do przerobu odpadów", podsumowuje Ricardo Garib.

 

 

pompy odwadniające

Copyright©. All rights reserved.