Pierwsza w Polsce kompletna instalacja przeróbki kruszyw oparta na maszynach TRIO® od Weir Minerals Poland. Zapowiedź filmu! - Weir Minerals

Weir Minerals Poland

Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań przetwórczych dla naszych klientów w sektorach przemysłu górniczego i mineralnego, przeróbki piasku i żwiru, energetyki węglowej i przemysłu ogólnego.

Serwis tel. +48 65 619 32 93

Weir Minerals Poland to także profesjonalny serwis. Nasze doświadczenie oraz wiedza gwarantuje...

Czytaj więcej...

Przemysł ogólny

W każdym procesie produkcji mamy do czynienia z mułem lub szlamem, których obecność wymaga...

Czytaj więcej...

Energetyka

W sektorze energetycznym rozwiązania Weir Minerals znajdują powszechne zastosowanie w...

Czytaj więcej...

Piasek i żwir

W miejscach, gdzie powstają drogi, budynki i infrastruktura, zazwyczaj potrzebne są znaczne ilości piasku...

Czytaj więcej...

Górnictwo i minerały

Nasze produkty są uznawane za wiodące na świecie w obróbce szlamu – zarówno jeśli chodzi o...

Czytaj więcej...

pompa-zanurzeniowa

Newsletter

Na początku marca 2017 roku firma Weir Minerals Poland podjęła się realizacji budowy kompletnego zakładu produkcji kruszyw, zlokalizowanego w Chełmie Górnym na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Inwestorem była Firma UTB Baranowski, która w tym projekcie kładła główny nacisk na rozwiązania techniczne, ograniczające koszty eksploatacji oraz na maszyny i wyposażenie spełniające wysokie wymagania wytrzymałościowe, gwarantując tym samym wysoką niezawodność całego zakładu. Dodatkowo firma Weir Winerals zaoferowała długoterminowe wsparcie, świadcząc usługi serwisowe i instalacyjne.

Miejscem realizacji projektu był dawny zakład produkcji kruszyw Lafarge. Stosowano w nim inną technologię przerabiania kruszywa co powodowało odrzucanie jako odpad części frakcji 2/8mm, która jest wartościowym produktem dla UTB Baranowski. 

Maszyny zostały zmodyfikowane w nowym centrum serwisowym Weir Minerals w Lesznie, tak aby spełniały wszystkie wymagania zgłoszone przez klienta. Obecnie centrum serwisowe dostarcza urządzenia do przeróbki kruszyw na terenie całej Europy, Afryki oraz Rosji.  

Od wielu lat Weir Minerals inwestuje znaczne środki w rozwój inżynierii materiałowej, dąży do produkcji najnowocześniejszych produktów odpornych na zużycie, których właściwości zapewniają wydłużone cykle eksploatacji.   

Swoją innowacyjność, firma zawdzięcza zaawansowanej technologii materiałowej. Dzięki temu oferowane produkty posiadają ponadprzeciętną odporność ścierną i chemiczną. Tym samym wyznacza standardy w produkcji urządzeń do pompowania hydromieszanian i trudnych mediów.

Kilka lat temu, firma poszerzyła swoją ofertę o maszyny do przeróbki żwiru i piasku marki TRIO, co umocniło jej wysoką pozycję na bardzo wymagającym rynku. Produkty Weir Minerals obejmują szeroką gamę urządzeń do kruszenia, przesiewania, płukania i transportu materiałów, które są dopasowywane do specyficznych wymagań każdego klienta. 

Projekt w Chełmie Górnym realizowany przez Weir Minerals, to pierwszy kompletny zakład w Europie oparty na produktach marki TRIO. W zaledwie 3 miesiące, w miejscu starej instalacji powstał nowoczesny zakład przeróbki kruszyw.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z realizacji!

 

 

 

pompy odwadniające

Copyright©. All rights reserved.