Weir Minerals świętuje 20. rocznicę powstania niezawodnych hydrocyklonów! - Weir Minerals

Weir Minerals Poland

Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań przetwórczych dla naszych klientów w sektorach przemysłu górniczego i mineralnego, przeróbki piasku i żwiru, energetyki węglowej i przemysłu ogólnego.

Serwis tel. +48 65 619 32 93

Weir Minerals Poland to także profesjonalny serwis. Nasze doświadczenie oraz wiedza gwarantuje...

Czytaj więcej...

Przemysł ogólny

W każdym procesie produkcji mamy do czynienia z mułem lub szlamem, których obecność wymaga...

Czytaj więcej...

Energetyka

W sektorze energetycznym rozwiązania Weir Minerals znajdują powszechne zastosowanie w...

Czytaj więcej...

Piasek i żwir

W miejscach, gdzie powstają drogi, budynki i infrastruktura, zazwyczaj potrzebne są znaczne ilości piasku...

Czytaj więcej...

Górnictwo i minerały

Nasze produkty są uznawane za wiodące na świecie w obróbce szlamu – zarówno jeśli chodzi o...

Czytaj więcej...

pompa-zanurzeniowa

Newsletter

W tym miesiącu mija 20 lat od wprowadzenia na rynek jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek firmy Weir Minerals, a mianowicie hydrocyklonów Cavex®.

„Wraz z pierwszą prezentacją hydrocyklonów Cavex, branża zmieniła się na zawsze”, mówi Debra Switzer, Globalny Kierownik ds. Produktu firmy Weir Minerals w zakresie hydrocyklonów Cavex®.

W roku 1996, zespół inżynierów z Warman International w Australii zebrał się, aby wspólnie stworzyć „kolejną wielką rzecz” w dziedzinie hydrocyklonów. Owocem ich pracy było iście rewolucyjne rozwiązanie techniczne.

Wyjątkowa geometria wlotu pozwoliła wyeliminować wszystkie ostre krawędzie w komorze dozownika, sprawiając, że szlam może płynnie przedostawać się przez hydrocyklon. Taka konstrukcja znacząco zmniejsza zużycie hydrocyklonów przy jednoczesnym zwiększeniu ich wydajności. W stosunku do poprzedniej technologii, nowa generacja hydrocyklonów charakteryzuje się przynajmniej trzykrotnie wyższą żywotnością.

Opływowa komora dozownika jest w dalszym ciągu stosowana. Przejęcie Warman International w 1999 roku dało Grupie Weir dostęp do szerokiej gamy ulepszeń i modyfikacji zaprojektowanych z myślą o zagwarantowaniu doskonałej żywotności i maksymalnej wydajności hydrocyklonów Cavex® niezależnie od ich zastosowania.

W roku 2010, Grupa Weir przejęła firmę Linatex, która wniosła do spółki wiele modeli wysokospecjalistycznych hydrocyklonów odwadniających oraz wysokiej jakości produkty gumowe przeznaczone do produkcji wykładzin. Miało to ogromne znaczenie dla hydrocyklonów Cavex®, ponieważ dzięki temu portfolio firmy wzbogaciło się o nowe konstrukcje, a ich żywotność została zwiększona.

W ubiegłym roku firma Weir Minerals zaprezentowała hydrocyklon Cavex® 700CVX zaprojektowany specjalnie z myślą o spełnieniu wymagań klientów. Za sprawą większego wlotu oraz szerszej konfiguracji nurnika hydrocyklon ten osiąga wydajność nawet o 50% wyższą, niż cyklony konkurencji o średnicy 26 cali.

„Weir Minerals nigdy nie przestaje rozwijać swoich produktów. Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad nasz zespół inżynierów opracował zaawansowaną technologię wykładzin do ekstremalnie trudnych zastosowań, aby spełnić wymagania dotyczące materiałów ściernych o dużym natężeniu przepływu”, mówi Debra Switzer.

Dzięki rozwojowi nowego systemu monitorowania Synertrex®, firma Weir Minerals jest gotowa zdefiniować na nowo wydajność hydrocyklonów. Najnowsza technologia zdalnych systemów monitorowania umożliwia użytkownikom dostęp do danych operacyjnych w czasie rzeczywistym, co zapewnia optymalną eksploatację i wydajność ich parków młynów.

Obecnie na całym świecie pracuje ponad 26 tysięcy hydrocyklonów Cavex®, co stanowi ponad jedną czwartą światowego rynku. Każdy z hydrocyklonów Weir Minerals ma zapewnione wsparcie serwisowe ze strony zespołu doświadczonych techników.

pompy odwadniające

Copyright©. All rights reserved.