Nowa pompa Warman® WRR® stworzona dla przemysłu spożywczego - Weir Minerals

Weir Minerals Poland

Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań przetwórczych dla naszych klientów w sektorach przemysłu górniczego i mineralnego, przeróbki piasku i żwiru, energetyki węglowej i przemysłu ogólnego.

Serwis tel. +48 65 619 32 93

Weir Minerals Poland to także profesjonalny serwis. Nasze doświadczenie oraz wiedza gwarantuje...

Czytaj więcej...

Przemysł ogólny

W każdym procesie produkcji mamy do czynienia z mułem lub szlamem, których obecność wymaga...

Czytaj więcej...

Energetyka

W sektorze energetycznym rozwiązania Weir Minerals znajdują powszechne zastosowanie w...

Czytaj więcej...

Piasek i żwir

W miejscach, gdzie powstają drogi, budynki i infrastruktura, zazwyczaj potrzebne są znaczne ilości piasku...

Czytaj więcej...

Górnictwo i minerały

Nasze produkty są uznawane za wiodące na świecie w obróbce szlamu – zarówno jeśli chodzi o...

Czytaj więcej...

pompa-zanurzeniowa

Newsletter

Niezwykle istotną kwestią jest upewnienie się, że pompy wykorzystywane do transportu cieczy w przemyśle przetwórstwa spożywczego są właściwe dla danego zastosowania i transportowanych materiałów. W przeciwnym wypadku może dojść do niskiej przepustowości i zatorów pomp, uszkodzenia wyrobów oraz nadmiernych wydatków na części zamienne i przestoje.

Częste zużycie i zatory części wirujących w pompach odśrodkowych są powszechne, ponieważ ciecze w przemyśle spożywczym mogą zawierać znaczne ilości substancji stałych i włóknistych o różnych kształtach i rozmiarach. Zakłady przetwórstwa żywności muszą stale pracować nad niezawodnością i sprawnością swoich procesów.

W przypadku pomp do przetwarzania żywności nie da się całkowicie uniknąć zużycia, jednak dzięki zastosowaniu najnowszych technologii nowa pompa Warman® WRR® minimalizuje je znacznym stopniu.

 

Rozwiązywanie problemów

Dostępna w kilku rozmiarach pompa Warman® WRR® do zastosowań w przetwórstwie spożywczym jest jednym z najbardziej zaawansowanych produktów na rynku. Pompa posiada kadłub cienkościenny z różnego rodzaju materiałów odpowiednich do określonych zastosowań, zapewniających doskonałą wytrzymałość i niezawodność podczas pracy. Prosta konstrukcja bez pierścieni ślizgowych lub innych ciasnych pasowań zmniejsza zużycie ścierne oraz konieczność konserwacji elementów mechanicznych.

W przeciwieństwie do standardowych pomp odśrodkowych pompy Warman® WRR® wytwarzają wir od wirnika w celu transportu cieczy przez urządzenie, które znajduje się poza główną ścieżką przepływu tłoczonego wyrobu. Takie rozwiązanie zapewnia swobodny przepływ od strony ssawnej do tłocznej nawet w przypadku cząstek tak dużych jak wlot pompy. Stale otwarty kanał przepływowy w pompie Warman® WRR® zapewnia, że całkowity stopień uszkodzenia cząstek stałych, takich jak warzywa i owoce jest utrzymywany na minimalnym poziomie. W konstrukcji pompy wyeliminowano wymuszone zmiany kierunku i ograniczenia w przepływie.

Pompy Warman® WRR® znajdują wiele zastosowań w przemyśle spożywczym, obejmującym warzywa, podroby, odzierki, tłuszcze zwierzęce.

 

Broszury do pobrania

Pompa Warman WRR

pompy odwadniające

Copyright©. All rights reserved.